sana888 profile photo ahmadtaheri54 profile photo sweetkiss profile photo christinas71 profile photo celina12ddf profile photo sofiakurrd1 profile photo kimo profile photo leyzta32 profile photo veraedmund profile photo thewolfsbaneblooms profile photo dennis profile photo maryagricola00 profile photo mojessy profile photo letty85 profile photo c4107 profile photo soulmate profile photo rhondamak profile photo karls profile photo adjoateye profile photo lilly450 profile photo saraxx7 profile photo jeongyunseong profile photo jemii profile photo nessie profile photo asailor profile photo
Photo: نحوه ی تهیه بستنی سیب و دارچین
Views530
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه بستنی سیب و دارچین

مواد لازم:
خامه 2 و 1/4 لیوان . شیر 1 لیوان . خاک قند 3/4 لیوان . وانیل 1 قاشق
سیب بزرگ 2 عدد . کره 2 قاشق . دارچین 2 قاشق . شکر قهوه ای 1/4 لیوان
نمک 1/2 قاشق . گردو خرد شده 1 قاشق


طرز تهیه: یک ظرف مناسب برای مخلوط کردن خامه، شیر، شکر، وانیل، نمک و 1 قاشق دارچین حاضر کنید. به کمک همزن برقی مواد را بام خوب بزنید. ظرف را بپوشانید و به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید.

در همین حین، سیبها را پوست کنه و هسته گیری کنید. هر کدام از آنها را به 8 قسمت تقسیم کنید. کره را در تابه ای آب کنید و سیبها را در آن بیندازید. دارچین و شکر و گردو را روی سیبها بپاشید و تا نرم شدن آنها تفت دهید.
سیبها را به ظرفی انتقال دهید و روی آنها را بپوشانید و در یخچال قرار دهید.

کرم خامه را بیرون بیاورید و در بستنی ساز بریزید و بر اساس نحوه ی استفاده از دستگاه بستنی کاملا پفکی و یخ زده درست کنید. تقریبا چند دقیقه قبل از بستن بستنی، مخلوط سیب را به آن اضافه کنید.

در مرحله ی آخر بستنی را به ظرفی منتقل کنید. و به مدت 1 تا 2 ساعت در فریزر قرار دهید.

منبع:
http://irancook.ir/11/02/15205

#بستنی #سیب #دارچین #قیفی