zachpett profile photo tatiana24 profile photo harriesa profile photo innamn profile photo christinas71 profile photo angelamber profile photo sofiakurrd1 profile photo kimo profile photo sibanda profile photo maryagricola00 profile photo katerinax2 profile photo penpalslover profile photo muhammed profile photo pettyledis profile photo caryaanguyen profile photo julia profile photo redhairann profile photo suzyyy profile photo adjoateye profile photo hadirasolifar profile photo annamoxl profile photo lilly450 profile photo nikki2hh profile photo aladdin profile photo jeongyunseong profile photo
Photo: NasirOl Molk Mosque , Shiraz , Iran
Views1655
Comments1
Like

About this photo

مسجد نصیرالملک, شیراز

Nasirolmolk Mosque ( the pink mosque) and its colorful magnificent architecture , located in shiraz , iran

با تشکر از:
Photo by: @mirbagheri.ph
Instagram.com/mirbagheri.ph
.
#مسجد_نصیرالملک ( #مسجد_صورتی ) و معماری رنگارنگ و بینظیرش در شیراز 😍🌹

مسجد نصیرالملک یکی از مساجد قدیمی شیراز است که در محله اسحاق بیگ (گود عربان ) و در خیابان لطفعلی خان زند و در نزدیکی #شاهچراغ قرار گرفته است.

مسجد نصیر الملک از نظر کاشی کاری و مقرنس کاری از زیباترین مساجد ایران است. مسجد دارای صحن وسیعی می باشد که در سمت شمال آن قرار دارد. در ورودی دارای طاق نمایی بزرگ است که سقف آن با کاشی های رنگارنگ مزین گشته است. مسجد دارای دو #شبستان شرقی و غربی است.

استفاده از شیشه های رنگارنگ در طراحی داخلی معماری ایرانی و همچنین در #کلیساها شایع بوده است. اما شاید استفاده از این زیبایی منحصر به فرد در مساجد کمی شگفت انگیز و خاص به نظر برسد .

مسجد نصیرالملک شیراز از معدود مساجد جهان است که طراحی داخلی چشمگیر آن با شیشه های رنگی، این مکان را به یک اثر هنری تحسین برانگیز تبدیل کرده است. نور آفتاب از شیشه های رنگی این مسجد بر روی نقش و نگار دیواره ها و طرح های روی آن منعکس شده و یا آنکه بر روی فرش کف مسجد می تابند. عبور نور خورشید از شیشه های رنگی و ترکیب رنگ آن ها باعث شده تا دنیایی از رنگ در مسجد به وجود بیاید .
#mosque #shiraz #iran #house #معماری #architecture #شیراز #ایران #خانه #مسجد #معماری #سنتی #تاریخی
#iran #توریستی #بوتیک_هتل #هتل #خانه_سنتی #شیراز_گردی #بومگردی #ایران #موزه #museum #shajarian #نصیرالملک #قاجار #nasirolmolk