chris1983dirk3ganiapcolourofsilencerangelbrendapaige54chloemuhindojophetnash68rajendrabrightediformrsceciliavallejolightdavidpcatarinaarnoldjoshuaimmaryemmatuombeginellejanielmaryayesha_mohsin18yahoocomwhatsupsylvia4ucrygirladrian
ali
ali In Iran
نقشه
Views714
Comments0
Like

About this photo

جنوب فارس سرزمینی كه دیار آفرینندگی و نوآوری و جایگاه فرهنگ والای انسانی بوده و چه بسیار ارزش های پایدار و پررونق روحانی و هنری كه در ادوار دور و نزدیك از چشمه سار سرشار و پرفیض این مكان جوشیده و تشنگان حقیقت و زیبایی را سیراب كرده است. لارستان بزرگ كه امروز به چندین شهرستان تقسیم شده است، سرزمین پاكی ها و صمیمیت هاست. سرزمینی كه سرسختانه با طبیعتی نابه هنجار و سرسخت تر از خود جنگیده، كوه ها را شكافته تا به چشمه ای یا بركه ای برسد و بركه ها ساخته تا رحمت الهی را ارج نهاده و از آن بهره مند شود و حتی برای گذران زندگی از نوشیدن آب شور و تلخ نیز ابایی نداشته و ندارد.
هر كجا بركه ای نشسته به خاك
بی شك آنجاست مرز لارستان
گربهارش بگسترد دامن
می شود قالی بهارستان
لارستان را باید دید و با مردمش نشست و با گفتار شیرین همنوا شد.
به لارستان بیایید و از زیبایی هایش بویژه هنگامی كه باران به حد كافی می بارد لذت ببرید از گل های وحشی شقایق، شب بو، گل زرد و ... به رؤیاها سفر كنید.
شهرستان لارستان از شهرستان های جنوبی استان فارس كه به دلیل همسایگی با استان هرمزگان و حوزه خلیج فارس، جذابیت خاصی برای گردشگران ایرانی و خارجی مقیم كشورهای حاشیه خلیج فارس دارد. زبان لارستانی كه بازمانده زبان اصیل دری و گویش زبان پهلوی ساسانی جنوب و معماری های بكر، اماكن تاریخی و فرهنگی ، صنایع دستی و سوغات محلی آن بویژه «حلوای مسقطی» همه و همه به جذابیت های لارستان افزوده است. آب و هوای گرم و خشك آن با فعالیت آدمیان سخت كوش در ایجاد نخلستان های سبز و پرطراوت از یك سو آب انبارهای متنوع استوانه ای و مستطیلی از سوی دیگر بر جلوه این شهرستان افزوده است. موقعیت خاص جغرافیایی لارستان آن را در مسیر اصلی گردشگری استان فارس قرار داده كه بدین شرح است :
مسیرشماره یك:«شیراز ـ فیروزآباد ـ قیرـ خنج ـ اوز ـ گراش ـ لار ـ بندرعباس» دارای آثار تاریخی و تفرج گاه های زیبا و ارزشمندی همچون كاخ، بسیار داشته است.
مسیرشماره دو: «شیراز، جهرم ، لار، بندرعباس» كاروانسراهای خواجه ابوالحسن ، شترخانه، صفی قلی خان، پشته سنگر، گلشن، بست فاریاب، چهاربركه ، چشمه رحمت آباد، چشمه زاهد رستم، قلعه گبری دهكویه، مسجد جامع دهكویه ، حمام قدیمی و قلعه قدیمی كورده، آسیاب آبی لار، آب باریك، قلعه اژدها پیكر ، بازار قیصریه ، خانه محمودی، خانه قنادی، بركه معتمد ، دهن شیر، باغ نشاط، حمام نشاط، پیرسرخ، ساباط حاج علی وكیل، قلعه قدمگاه در شهر تاریخی ، فرهنگی و تجاری لار. حمام میردرویش عالی ، بندسی و نه تایی هرمود، كوه شب بلندترین كوه لارستان ، چارطاقی كمرو، منطقه حفاظت شده هرمود با جانوران منحصر به فرد حفاظت شده .
مسیر شماره سه: «شیراز ـ فیروزآباد ـ قی

New penpals advertises from Iran

hello!
It`s zahra!an Iranian high school(last year

zahra38 , Iran
18 years old

Hello
.
Make friend for speak about islam religion

deiylen , Iran
18 years old

Hey there ! Im Amirhossein and I'd like to have so

amirhme9 , Iran
24 years old

Hi my name is Afagh and I am living in Istanbul I

thisidis , Iran
14 years old

23 years old single boy who is from iran and livin

sergeia9 , Iran
22 years old

Hi.
I'm Speech Therapy student . I want to find f

m_sme , Iran
20 years old

I'm Interested to know about your country , cultur

zed82 , Iran
35 years old

Hi ~^^ Im Sogand 21 from Iran my mother language i

sogand95 , Iran
22 years old

hi !
How is every thing ? I want to know about oth

darya , Iran
23 years old