blondyjddembe1163faitheynegorro23julietsandjlowell67mentormassimilianoellybeeskneesrossiraylexisshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111
آموزش تهیه کاپ کیک شکلاتی خانگی بدون فر
Views736
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه کاپ کیک شکلاتی خانگی بدون فر

مواد لازم:

۸ ق س آرد الک شده
۱۰ ق س شیر
۶ ق س روغن مایع
۶ ق س شکر
۱ ق س بیکینگ‌پودر
۲ عدد تخم‌مرغ
۴ ق س پودر کاکائو
نوک ق چ وانیل
طرز تهیه:

۱. در یک کاسه مناسب آرد، شکر، وانیل ،  پودر کاکائو و بیکینگ‌پودر را با هم مخلوط کنید. نیازی به همزن برقی نیست. بعد از آنکه مواد خوب با هم مخلوط شدند، تخم‌مرغ‌ها را اضافه کرده ، به هم زدن ادامه دهید تا مواد یکدست شوند. در انتها شیر و روغن را بیفزایید و مواد را با هم خوب مخلوط کنید تا مایه کیک آماده شود.

۲. فنجان‌های مورد نظرتان را با کمی روغن کاملا چرب کنید. حالا فنجان‌ها را تا نیمه از مواد پر کنید.فنجان‌ها را داخل قابلمه مناسبی قرار دهید. داخل قابلمه تا نیمه فنجان‌ها، آب بریزید. دقت کنید که آب داخل فنجان‌ها نرود. وقتی آب جوش آمد، حرارت را کم کنید. روی در قابلمه دم کنی بگذارید و آن را روی قابلمه قرار دهید. کیک‌ها را به این صورت حدود ۱۵ دقیقه بپزید. بعد از ۱۵ دقیقه در قابلمه را برداشته و یک خلال دندان داخل یکی از کیک‌ها فرو کنید. اگر مواد به خلال نچسبید، کیک آماده است.

۳. مجددا در قابلمه را بگذارید و آن را از روی حرارت بردارید. ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کیک کاملاً آماده شود. حالا فنجان‌ها را از قابلمه خارج کنید. وقتی سرد شدند، با نوک چاقو دورش را آزاد کنید، سپس کیک‌ها را از فنجان خارج کنید.

نکته:
در صورت نداشتن شیر می‌توانید به همان اندازه از ماست شیرین استفاده کنید.

منبع:
http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=25722&parentid=56&catid=153

#کاپ #کیک #شکلاتی #ربان #کیک-بدون-فر #خامه #کاکائو