blondyjddembe1163faitheynegorro23julietsandjlowell67mentormassimilianoellybeeskneesrossiraylexisshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111
نحوه تهیه اسموتی زغال اخته و لیمو
Views616
Comments0
Like

About this photo

نحوه تهیه اسموتی زغال اخته و لیمو

مواد لازم:
زغال اخته یا بلوبری
1 لیوان
موز
1 عدد
یخ
2 لیوان
بستنی ساده
1 لیوان
آبلیموی تازه
1 قاشق غذاخوری
شکر
2 قاشق غذاخوری
آب سرد
2 لیوان

طرز تهیه اسموتی زغال اخته و لیمو :
*. آب ، تکه های یخ ، زغال اخته ، بستنی ، موز خرد شده ، شکر و آبلیمو را داخل میکسر بریزید و بزنید تا یکدست شود.پس از آماده شدن اسموتی ا داخل لیوان بریزید و سرو کنید ( در صورت تمایل میتوانید برای داشتن اسموتی غلیظ تر مقدار یخ یا بستنی را بیشتر کنید ).

*. نکته : برای جدا کردن هسته زغال اخته آن را 5 دقیقه درآب سرد خیس کنید سپس با چند لیوان آب داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید ، به مدت 30 دقیقه روی حرارت ملایم بجوشانید سپس از روی حرارت بردارید و کمی که خنک شد زغال اخته ها را با گوشتکوب بکوبید تا هسته ها به راحتی خارج شود.

خواص زغال اخته :
*. زغال اخته؛ آنتی اکسیدان قوی زغال اخته دارای تانن و اسیدهای آلی، آنتوسیانین ها (گروهی از فلاونوئیدها) به ویژه از خانواده ی فلاون و ایزوفلاون، کاروتنوئیدها، آنتی اکسیدان ملاتونین ( که به صورت قرص آنتی اکسیدان حاصل از فرآورده های طبیعی به بازار عرضه می شود) می باشد. آنتی اکسیدان ها مقاومت بدن در برابر بیماری های غیرواگیر که از رادیکال آزاد تولید می شود را بالا می برند و به پیش گیری از صدمه به سلول ها و بافت های بدن در مقابل این رادیکال های آزاد کمک می کنند.

منبع:
http://www.akairan.com/ashpazi/drink/2015722105546.html

#اسموتی #میوه #زغال-اخته #نوشیدنی