asailorletty85edgrantkristonsweelove55marshall3333sana888ellisjames89nunomiguelsanyareebomsyrexadibjulisadafbarrosejo1214nazzpriyactb001mikessendiwanawakhenakenacredentialsgrace44dnow2nou2jonaherasga123gmailcomgmaes735
آموزش تهیه قهوه موکا خامه ای شکلاتی
Views3384
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه قهوه موکا خامه ای شکلاتی

مواد لازم:

پودر قهوه
1 قاشق چایخوری
شیر
2 فنجان
شکلات یا پودر کاکائو
3 قاشق چایخوری
خامه
1/2 فنجان
شکر
1 قاشق چایخوری
دارچین یا وانیل
1/3 قاشق چایخوری


طرز تهیه قهوه موکا :
*. آکاایران : قهوه موکا از ترکیب قهوه دم شده با شکلات به دست می آید ؛ مردم دنیا موکا را نوعی نوشیدنی میدانند که از مخلوط شکلات ( چه به صورت شکلات یا پودر کاکائو ) با قهوه دم شده بخصوص قهوه اسپرسو به دست می آید.
*. قهوه را دم کنید ( قهوه را با 1 فنجان اب سرد مخلوط کنید و روی حرارت ملایم مرتب بهم بزنید ، وقتی شروع به جوشیدن کرد از روی حرارت بردارید ).
*. دو فنجان شیر را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود ، شکلات را به شیر داغ اضافه کنید و خوب مخلوط نمائید تا شکلات در شیر حل شود سپس شکر ، خامه و قهوه دم کرده را به ان اضافه کنید.
*. تمام مواد را روی حرارت ملایم مدام بهم بزنید تا به غلظت مورد نظر برسند ، پس از برداشتن از روی حرارت دارچین یا وانیل را اضافه کنید ؛ برای سرو قهوه موکا درون فنجان قهوه را ریخته و رویش را با خامه زده شده تزئین کنید.
*. نکته : استفاده از شکر و خامه درون قهوه موکا سلیقه ای میباشد ؛ بهترین نوع قهوه برای قهوه موکا اسپرسو میباشد ؛ در صورت تمایل میتوانید مواد درون موکا را کم و زیاد کنید.

خواص قهوه :
*. قهوه محرک است و هضم را آسان می کند.
*. تب بر است مخصوصا تب های نوبه ای را برطرف می کند.
*. به بدن نیروی کاذب می دهد.
*. سردرد را برطرف می کند.
*. مسمومیت های ناشی از مصرف الکل زیاد را درمان می کند.
*. برای برطرف کردن یرقان مفید است.

منبع:
http://www.akairan.com/ashpazi/drink/201572210599.html

#قهوه #موکا #دارچین #وانیل #شکلات