rossirayshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111tanwilliamsprosperaduheneaddocorycobbjohnsondavidpetersonashleymooresingle2mingleonline55adam222joannarisatsukica1vin
آموزش تهیه شیرنی کره ای دارچینی
Views434
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه شیرنی کره ای دارچینی

مواد لازم:
آرد سفید 1 و 1/3 لیوان . پودر قند 1/2 لیوان . سفیده تخم مرغ 1 عدد
کره 100 گرم . دارچین 2 قاشق مرباخوری . بیکینگ پودر 1/4 قاشق چایخوری


طرز تهیه: همه مواد را بیرون از یخچال و در دمای محیط قرار دهید تا به دمای اتاق نزدیک شود.

به کمک قاشق کره را له کنید و کم کم پودر قند را به آن اضافه کنید. با هم زن آنها را خوب باهم مخلوط کنید تا یکدست و پفکی شوند. آرد و بیکینگ پودر را اضافه کنید و با دست باهم چنگ بزنید تا به خورد هم بروند. سپس دارچین را اضافه کنید.

خمیر را خوب ورز دهید تا اینکه یک توپ منسجم داشته باشید، دقت کنید که ورز دادن زیاد لازم نیست چون باعث می شود خمیر از خود روغن پس دهد. دو عدد کیسه فریزر را باز کنید. روی سینی بزرگ یا پیشخوان یک لایه کیسه فریزر را پهن کنید و خمیر را روی آن قرار بدید و لایه دیگه کیسه فریزر را روی خمیر بیندازید و خمیر را وردنه کنید تا قطر خمیر نیم سانت شود. حالا قالب دلخواهتان را بردارید و قالب بزنید. درون سینی فر کاغذ شیرینی پزی بیندازید و روی آن سفیده تخم مرغ بمالید تا روی شیرینی سفت و براق شود.

فر را تا دمای 170 درجه سانتی گراد گرم کنید و سینی را در طبقه وسط فر قرار دهید. شیرینی ها را به مدت 20 دقیقه خوب بپزید.

نکته: اگر می خواهید رنگ شیرینی روشتر تر شود از دارچین کمتری استفاده کنید.می توانید مقداری پودر هل هم در شیرینی بریزید.
بعد از خارج کردن شیرینی ها از فر به هیچ عنوان تا شیرینی داغ را تکان ندهید تا خرد نشوند و اجازه دهید تا خنک شوند. سپس آنها را سرو کنید.

منبع:
http://irancook.ir/02/15/19563

#شیرینی #کره-ای #دارچین