waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziejastrystellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111tanwilliamsprosperaduheneaddocorycobbjohnsondavidpetersonashleymooresingle2mingleonline55adam222joannarisatsukica1vinethelblondinmikelans
آموزش تهیه شیرینی پفکی با مغز شکلاتی
Views621
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه شیرینی پفکی با مغز شکلاتی

مواد لازم:
آب 240 میلی لیتر
کره ی بدون نمک تکه تکه شده 75 گرم
نمک 1/4 قاشق چایخوری
شکر 1/2 قاشق چایخوری
آرد چند منظوره (ساده) ، الک شده 120 گرم
تخم مرغ 5 عدد
شکلات نیمه شیرین (ساده) خرد شده 390 گرم
خامه ی غلیظ (دوبل) 480 میلی لیتر
شکر 60 گرم


دستورالعمل:

فر را از قبل تا دمای 200 درجه سانتیگراد گرم کنید. سینی فر را چرب و آرد پاشی کنید.
برای تهیه خمیر شیرینی پفکی در یک قابلمه آب، کره، نمک و نصف قاشق سوپخوری شکر را مخلوط کرده و جوش بیاورید. به محض جوشیدن ظرف را از روی شعله بردارید و آرد را یکباره به آن بیفزایید. از یک کفکیر لاستیکی یا قاشق چوبی استفاده کنید و آرد را با آن مخلوط کنید. قابلمه را روی شعله ی زیاد گذشته و به مدت 2 دقیقه مداوم آن را بزنید. آن را از روی شعله بردارید مجددا محتویات قابلمه را در کاسه ای بریزید.
چهار تخم مرغ را یکی یکی اضافه کنید. هر بار با قدرت بزنید تا یکدست شود.
خمیر را در قیف پاستری با نوک ساده ی یک سانتی متری بریزید. توده های (تپه مانند) به قطر 5 سانتی متر و با فاصله ی 5/7 سانتی متر روی سینی فر درست کنید. باید با این مواد 16 تا 20 توده درست کنید.
بقیه تخم مرغ ها را در کاسه ای بزنید تا به خوبی مخلوط شوند. با استفاده از یک قلمو اشپزی به آرامی تخم مرغ زده شده را به توده ها بمالید.
شیرینی پفکی ها را حدود 30 دقیقه بپزید تا طلایی قهوه ای شوند. شیرینی ها را به روی صفحه فلزی خنک کننده انتقال دهید و بگذارید حدود 30 دقیقه کاملا سرد شوند. هنگامی که آن ها سرد شدند یک سوم فوقانی سر آن را شکاف دهید. سرها را برگردانید.
برای تهیه کرمِ کاکائویی، شکلات را در قابلمه ی رویی یک بخار پز دوطبقه یا کاسه پیرکسی که روی آب جوش قرار دارد ( تماس پیدا نکند) بگذارید. آنقدر هم بزنید تا شکلات ها ذوب شوند و سپس آن را از روی حرارت بردارید.
خامه را در کاسه ای بریزید. با استفاده از میکسر برقی با سرعت بالا آن را بزنید تا کاملا نرم شود. 60 گرم شکر را به آن افزوده و حدود 20 ثانیه بزنید تا سفت شود. تمام شکلات ذوب شده را با سرعت درون خامه ی زده شده بریزید و با سرعت بالا حدود 1 دقیقه مخلوط کنید تا زمانی که به خورد هم بروند.
کرم شکلاتی را در یک قیف پاستری با نوک ساده ی یک سانتی متری بریزید. کرم را توسط قیف به درون شیرینی پفکی های سرد شده وارد کنید به طوری که مقداری کرم بین دو طرف پوسته ی شیرینی قرار بگیرد. سر آن را رویش بگذارید و بالافاصله سرو کنید.

منبع:
http://irancook.ir/03/01/19712

#شیرینی #پفکی #مغز #شکلاتی