anthonysusanlbng740smileheeart535frankie77innermaniron_marklogan13kfmthe1stdeadpoolmarytomlinjoy44davies_256misslaura002mobflakesgodwin101vvsyaya1comfortmujojoshuamargaret4ugeorge2659jones1981austinfaizah28folower168chux
آموزش تهیه ی بستنی مرنگ لیمویی
Views490
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه ی بستنی مرنگ لیمویی

مواد لازم:
لیموی ارگانیک 3 عدد . تخم مرغ 6 عدد . کره بدون نمک 150 گرم
مرنگ آماده 50 گرم . ماست یونانی یا غلیظ 500 گرم یا ماست ساده


طرز تهیه: یک قالب نان مستطیلی یک لیتری را کمی چرب کرده و کف آن را یک پلاستیک فریزر قرار دهید. اگر از این قالب ها ندارید از یک قابلمه متوسط یا چیزی شبیه آن استفاده کنید. پوست لیمو ها را ریز رنده کنید و کنار بگذارید. آب لیمو را در قابلمه بچلانید. سفیده و زرده تخم مرغ ها را جدا کنید و زرده ها را همراه با کره و شکر در قابلمه بریزد.

قالب را روی حرارت بسیار کم قرار دهید، سپس آن را هم بزنید تا زمانی که کره آب شده و همه چیز با هم مخلوط شوند. مخلوط را حرارت دهید تا به اندازه ی کافی غلیظ شود تا حدی که به پشت قاشق چوبی بچسبد. نگذارید این مواد به جوش بیاید زیرا تخم مرغ ها سفت خواهند شد.

مخلوط لیمو را توسط یک الک در کاسه ای کاملا صاف کنید، سپس پوست لیمو را اضافه کنید. 4 قاشق سوپخوری از مایه را در کف قالب ریخته و کاملا یکنواخت پخش کنید. بگذارید تا خنک شود. مرنگ ها را درشت خرد کنید.

وقتی که مایه لیمو سرد شد، ماست را به کاسه اضافه کرده و مخلوط کنید تا کاملا ترکیب شوند.

نیمی از مرنگ ها را در مخلوط بستنی ریخته و آن را درون قالب بریزید. بگذارید تا حداقل 6 ساعت و یا یک شب در فریزر بماند تا سفت شود. مرنگ تا حدی زیادی هنگام یخ زدن در بستنی آب خواهد شد که طعم و بوی مرنگ را به آن می دهد. این بستنی را می توان از دو هفته پیش آماده کرد.

10 دقیقه قبل از سرو بستنی را به یخچال انتقال دهید در نتیجه برای برش زدن به اندازه کافی نرم خواهد شد. قالب را روی بشقاب مد نظر برگردانید و چند ضربه به آن بزنید تا شل شود. پلاستیک فریزر را بردارید و سپس بقیه قطعات مرنگ را روی آن بریزید. آن را برش زده و سرو کنید.

نکته: قبل از برش چاقو را در آب داغ فرو ببرید تا بستنی تمیز تر برش بخورد.

منبع:
http://irancook.ir/01/25/17338

#بستنی #لیمویی #مرنگ #دسر