ellybeeskneesrossiraylexisshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111tanwilliamsprosperaduheneaddocorycobbjohnsondavidpetersonashleymooresingle2mingleonline55adam222
نحوه ی تهیه ی کرم پاتیسیر ( کرم پاستری )
Views768
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه ی کرم پاتیسیر ( کرم پاستری )

مواد لازم:
زرده تخم مرغ 3 عدد . شیر 1 لیوان . شکر 1/2 لیوان . زعفران دم کرده 1/2 قاشق چایخوری
آرد 1 قاشق غذاخوری . نشاسته 1 قاشق غذاخوری . کره 3 قاشق غذاخوری . اسانس وانیل مقداری


طرز تهیه : آرد و نشاسته را در شیر حل کنید و داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید ، هم بزنید تا شیر به جوش بیاید سپس حرارت را کم کنید.

زرده های تخم مرغ را با شکر و زعفران مخلوط کنید ، شیر را از روی حرارت بردارید و مخلوط تخم مرغ و شکر را به ان اضافه کنید ( دقت کنید که برای جلوگیری از تکه تکه شدن تخم مرغ و خراب شدن کرم ابتدا مخلوط زرده و شکر را با 1/4 شیر مخلوط کنید سپس بقیه شیر را به آن اضافه نمایید ).

قابلمه را مجدد روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا کرم غلیظ شود ( دقت کنید کرم نجوشد ، هر زمان به نقطه جوش رسید از روی حرارت بردارید و مجدد قرار دهید ).

پس از اینکه کرم به غلظت فرنی رسید از روی حرارت بردارید سپس کره و اسانس وانیل را اضافه و مخلوط کنید و اجازه دهید خوب سرد شود سپس داخل شیرینی دانمارکی یا هر شیرینی دیگری که دوست دارید استفاده کنید ( بهتر است این کرم را از شب قبل اماده کنید و در ظرف دربسته داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود ).

نکته : استفاده از زعفران سلیقه ای و برای خوشرنگ تر شدن کرم است و دستور اصلی این کرم زعفران ندارد.

منبع:
http://irancook.ir/03/06/creme-patissiere/6043

#کرم #پاستری #زعفران