waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziejastrystellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111tanwilliamsprosperaduheneaddocorycobbjohnsondavidpetersonashleymooresingle2mingleonline55adam222joannarisatsukica1vinethelblondinmikelans
غذاهای ایرانی
غذاهای ایرانی In Iran
آموزش تهیه ی سس کارامل
Views439
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه ی سس کارامل

مواد لازم:
شکر 1 لیوان . آب 1/4 لیوان . خامه 1/2 لیوان . کره 80 گرم


طرز تهیه : شکر و اب را مخلوط کنید و داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، هم بزنید تا مخلوط شکر و آب به جوش بیاید.

مرتب هم بزنید تا رنگ شکر طلایی شود ( دقت کنید شکر نسوزد ) ، کره را اضافه کنید و پس از اینکه کره ذوب شد خامه را اضافه کنید و سریع هم بزنید.

آنقدر هم بزنید تا به غلظت و رنگ دلخواه برسید سپس از روی حرارت بردارید و اجازه دهید خوب سرد شود ، سس کارامل را داخل شیشه بریزید و در یخچال بگذارید ، برای استفاده مدتی در دمای اتاق قرار دهید یا گرم کنید تا کارامل نرم شود ، این سس برای انواع کیک ، شیرینی و دسر کاربرد دارد.

نکته : کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود ، خامه را پیش از اضافه کردن به کارامل گرم کنید ، از قابلمه ای بزرگ برای تهیه کارامل استفاده کنید بدلیل اینکه پس از اضافه کردن خامه حجم مواد به سرعت افزایش میابد ، در زمان تهیه کارامل بسیار دقت کنید چون شکر ذوب شده خطرناک است و باعث سوختگی های شدید میشود و پیشنهاد میشود در زمان تهیه کارامل ظرف آب سرد در کنار دست تان قرار دهید.

منبع:
http://irancook.ir/05/20/caramel-sauce/10153

#سس #کارامل