beeskneesrossiraylexisshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111tanwilliamsprosperaduheneaddocorycobbjohnsondavidpetersonashleymooresingle2mingleonline55adam222joanna
نحوه ی تهیه ی شله زرد قالبی
Views446
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه ی شله زرد قالبی

مواد لازم:
برنج 1 لیوان . شکر 2 و 1/2 لیوان . آب 4 لیوان . پودر ژلاتین 3 قاشق غذاخوری
خلال بادام 1/2 لیوان . گلاب 1/2 لیوان . زعفران دم کرده 1/4 لیوان . کره 2 قاشق غذاخوری


طرز تهیه : برنج را از چند ساعت قبل با گلاب و 2 لیوان آب خیس دهید.

برای تهیه شله زرد 2 لیوان آب را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید سپس برنج مخلوط با گلاب را اضافه کنید ، پس از اینکه کمی جوشید کف روی آن را با قاشق بردارید و شعله را ملایم کنید تا برنج بپزد.

پس از اینکه برنج نیم پز شد زعفران ، شکر ، کره و خلال بادام را اضافه کنید ، سریع و مداوم هم بزنید تا شله زرد ته نگیرد ، پودر ژلاتین را با مقداری آب سرد مخلوط کنید و روی حرارت بخار آب بگذارید و هم بزنید تا شفاف شود.

در اواخر پخت ژلاتین را به شله زرد اضافه کنید و پس از اینکه چند دقیقه جوشید شله زرد را داخل قالبی که چرب کرده اید بریزید و 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سرد و سفت شود سپس داخل ظرف برگردانید و با پودر پسته ، دارچین و … تزیین کنید.

نکته : از برنج ایرانی و دان برای تهیه شله زرد استفاده کنید ، روش جدا کردن شله زرد از قالب همانند روش جدا کردن ژله است و باید مدتی قالب را در اب داغ قرار دهید ، شکر را میتوانید بنابر میل تان کمتر یا بیشتر کنید.

منبع:
http://irancook.ir/06/02/shole-zard-ghalebi/13274

#شله-زرد #زرد #قالبی #دسر