waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziejastrystellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111tanwilliamsprosperaduheneaddocorycobbjohnsondavidpetersonashleymooresingle2mingleonline55adam222joannarisatsukica1vinethelblondinmikelans
آموزش تهیه ی حلوای زنجبیلی
Views740
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه ی حلوای زنجبیلی

مواد لازم:
آرد 2 لیوان . پودر قند 1 و 1/2 لیوان . پودر گردو 100 گرم . کره 150 گرم
پودر زنجبیل 4 قاشق غذاخوری . پودر هل 4 قاشق غذاخوری


طرز تهیه : آرد را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید ، با قاشق چوبی هم بزنید تا بوی خامی آرد گرفته شود و بوی خوبی از آرد به مشام برسد سپس از روی حرارت بردارید و آرد را الک کنید.

آرد الک شده را مجدد داخل قابلمه بریزید و کره را به آن اضافه کنید ، تفت دهید تا کره به خوبی جذب آرد شود سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و پودر هل ، پودر زنجبیل و گردوی پودر شده را اضافه و مخلوط کنید.

اجازه دهید مخلوط آرد کمی خنک شود ( دقت کنید برای تردی حلوا و جلوگیری از ذوب شدن پودر قند آرد داغ نباشد ) سپس پودر قند را روی آن الک و مخلوط کنید ، مواد را داخل ظرف یا قالب بریزید و با فشار پشت قاشق یا دست مواد را به هم فشرده و منسجم کنید.

روی حلوا پودر قند و خلال پسته بپاشید و با چاقو به صورت مربع یا لوزی برش بزنید ، ظرف حلوا را در یخچال بگذارید تا حلوا خوب سرد و سفت شود سپس همراه با چای سرو کنید ( این حلوا بافت ترد و شکننده ای دارد و در دهان آب میشود ).

نکته : میتوانید با اضافه کردن زعفران به این حلوا طعم زعفرانی بدهید ، همچنین میتوانید روی حلوا را با شکلات ذوب شده تزیین کنید.

منبع:
http://irancook.ir/07/16/halva-zanjabili/13868

#حلوا #زنجبیلی #مغز