daphnejuliehpaulouasailorletty85edgrantkristonsweelove55marshall3333sana888ellisjames89nunomiguelsanyareebomsyrexadibjulisadafbarrosejo1214nazzpriyactb001mikessendiwanawagrace44dnow2nou2
آموزش تهیه ی کوکی ساده قهوه
Views388
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه ی کوکی ساده قهوه

مواد لازم:
کره نصف لیوان . شکر قهوه ای 1 و 1/2 لیوان . تخم مرغ 2 عدد
پودر قهوه آماده 2 قاشق . وانیل نصف قاشق چایخوری . آرد 2 لیوان
بیکینگ پودر 1 قاشق چایخوری . دارچین نصف قاشق چایخوری . نمک 1/4 قاشق چایخوری


طرز تهیه: کره و شکر را کاملا با هم مخلوط کنید. یک ظرف بردارید و تخم مرغ ها را درون آن بشکنید و وانیل و قهوه را به آن اضافه کنید. مخلوط را آنقدر خوب بهم بزنید تا کمی پف کند.

در ظرفی دیگر آرد، وانیل، بیکینگ پودر، دارچین و نمک را باهم مخلوط کنید. مخلوط تخم مرغ را به کره و شکر اضافه کنید و خوب هم بزنید، سپس مواد آردی را آرام آرام اضافه کنید و تا حدی که مواد شیرینی خمیری و یکدست شوند هم بزنید. دقت کنید که هم زدن بیش از حد باعث می شود خمیر شل شود.

1 ساعت روی خمیر شیرینی را بپوشانید و در مکانی قرار دهید. در فاصله یک ربع آخر، فر را تا دمای 175 درجه سانتی گراد گرم کنید و روی سینی کاغذ روغنی قرار دهید.

خمیر را روی تخته آشپزی پهن کنید. بهتر است قطر خمیر 1 سانتی متر باشد. حالا با استفاده از یک قالب گرد، کوکی ها را ببرید و روی کاغذ شیرینی قرار دهید. شیرینی ها را به مدت 8 تا 10 دقیقه در فر قرار دهید تا کناره های آنها کمی طلایی رنگ شود.

منبع:
http://irancook.ir/11/26/15865

#شیرینی #شکلاتی #قهوه