elizzisamwattsjeremiaskutlukasso21rebeccajohnsonmike2023meiyappanitalianman1carolina76cajunboyy77edwardagjack8450133133133cynthia99dhilliptwilight_chantiejuventino72santosmanchestersenam34linhenchwezicisemhimz
آموزش تهیه ی پیراشکی سیب شکری
Views396
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه ی پیراشکی سیب شکری

مواد لازم:
سیب 4 عدد . آرد 4 لیوان . روغن 2 قاشق غذاخوری . آب گرم 1 و 1/2 لیوان . شکر 1/4 لیوان
شکر 1 قاشق غذاخوری . مخمر فوری 1 قاشق غذاخوری . نمک 1 قاشق چایخوری . پودر قند مقداری


طرز تهیه : مخمر خشک و آب گرم را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید و 5 دقیقه کناری قرار دهید سپس روغن ، آرد ، نمک و شکر را اضافه کنید و با دست مخلوط نمایید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید بگذارید ، روی ظرف را بپوشانید و 30 دقیقه در جای گرمی استراحت دهید سپس خمیر را کمی ورز دهید و 1 ساعت دیگر بگذارید استراحت کنید.

سیب ها را پوست بکنید و درشت رنده کنید یا با چاقو ریز خرد کنید ، روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را روی سطح کار قرار دهید و به تکه های یکسان تقسیم کنید ، خمیرها را به نوبت کف دست تان گرد پهن کنید و مقداری سیب خرد شده داخل هر خمیر قرار دهید و روی آن کمی شکر بپاشید ، خمیر را از وسط تا کنید و لبه های خمیر با فشار دست به هم بچسبانید.

داخل قابلمه روغن بریزید و پس از اینکه داغ شد خمیرها را داخل روغن بیندازید و با حرارت متوسط سرخ کنید ، پس از اینکه یک طرف طلایی شد برگردانید تا طرف دیگر آن نیز طلایی شود ، پیراشکی ها را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی شان برود سپس با پودر قند تزیین و سرو کنید.

نکته : میتوانید از میوه های دیگری مانند گلابی ، هلو ، زردآلو و … نیز استفاده کنید ، میتوانید این پیراشکی را همراه با بستنی سرو کنید.

منبع:
http://irancook.ir/07/27/pirashki-sib/10840

#پیراشکی #سیب #شکر