carolina76cajunboyy77edwardagjack8450133133133cynthia99dhilliptwilight_chantiejuventino72santosmanchestersenam34linhenchwezicisemhimzlovelydianachristiesmith3568billstechrolandaigboogunkigongo_nearno_nabatanximykissv_hyun
آموزش تهیه شیرینی سنتی اگردک
Views635
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه شیرینی سنتی اگردک

مواد لازم:
آرد سفید 750 گرم . شکر سفید 180 گرم . تخم مرغ 2عدد
بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری . شیر کم چرب ولرم 3/4 لیوان
نمک 1/2 قاشق چایخوری . زعفران دم کرده 3قاشق سوپخوری
پودرخمیرترش 1قاشق سوپخوری . آب ولرم 1پیمانه . روغن


طرز تهیه: شیر ولرم را همراه با پودرخمیرترش و 1 قاشق مربا خوری شکر را در یک ظرف دردار باهم مخلوط کنید و در آن را بگذارید. اجازه دهید تا 5 تا 10 دقیقه در گوشه ای بماند تا خوب کف کند.

در ظرفی تخم مرغ را با چنگال بزنید تا حالت لختگی نداشته باشد. مخلوط شیر را به آن اضافه و ترکیب کنید. شکر را نیز در این مرحله اضافه کنید. بعد از ترکیب شدن مواد، زعفران و آب ولرم را بیفزایید و سپس آرد را کم کم وارد مواد کرده و خوب مخلوط کنید تا خمیر یکدستی بدست آید.(اگر خمیر کمی به دست چسبید اشکالی ندارد.)

خمیر را در یک کاسه بزرگ بگذارید و روی آن را با سلوفان ببندید. اجازه دهید تا خمیر 1 ساعت استراحت کند. هنگامی که خمیر دو برابر شد، آماده است. روی سطح صافی آردبپاشید و خمیر را روی تخته پهن کنید با قالب شیرینی ها را در بیاورید.بعد از قالب زدن روی خمیر را با چنگال چند سوراخ کنید.

در یک قابلمه بزرگ خمیرهای قالب زده را در روغن داغ، با حرارت کم سرخ کنید و مرتب با قاشق روی خمیر روغن داغ بریزید تا بهتر پف کند. پس از اینکه دو طرف خمیر سرخ شد شیرینی ها را روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آنها گرفته شود. اگر دوست داشتید می توانید خاک قند روی آنها بپاشید و شیرینی خوشمزه را سرو کنید.

منبع:
http://irancook.ir/02/18/19583

#شیرینی #سنتی #اگردک