innermaniron_marklogan13kfmthe1stdeadpoolmarytomlinjoy44davies_256misslaura002mobflakesgodwin101vvsyaya1comfortmujojoshuamargaret4ugeorge2659jones1981austinfaizah28folower168chuxkamaumashkapeeceeella1245
نحوه ی تهیه پیتزای چیاباتا
Views457
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه پیتزای چیاباتا

مواد لازم:
پوره یا رب گوجه فرنگی 3 قاشق سوپخوری . پونه کوهی خشک یا مخلوط سبزی خشک 2 قاشق چایخوری
روغن زیتون 3 قاشق سوپخوری . سیر 1 حبه ی دشت . نان چیاباتا یا نان حجیم 1 قطعه . پنیر بز 120 گرم
گوجه فرنگی 2 تا 3 عدد . پپرونی یا سالامی تند ورق شده 10 عدد . زیتون بدون هسته 50 گرم
جعفری تازه 1 مشت . نمک و فلفل سیاه تازه ساییده شده . سالاد به دلخواه جهت سرو


این غذا یک پیشنهاد عالی است. اگر پنیرِ بز ندارید می توانید از موزارلا و همینطور از ژامبون به جای سالامی، قارچ به جای گوجه فرنگی و پیاز قرمز به جای زیتون استفاده کنید و هر چیزی که دم دست دارید را برای تهیه ی آن بکار ببرید.

طرز تهیه: رب گوجه و بیشترِ پونه کوهی، روغن زیتون و مقداری نمک و فلفل را درون یک کاسه بریزید. سیر را له کرده و با این مخلوط هم بزنید.

فر را از قبل گرم کنید. نان را نصف کرده آن را روی سینی فر بگذارید. دو قطعه را کنار هم قرار دهید. آن را دو دقیقه زیر فر بگذارید تا نسبتا طلایی شود. سس را روی آن بمالید، مطمئن شوید که آن را به تمامی لبه ها نیز مالیده اید. پنیر بز را خرد کرده و گوجه ها را حلقه کنید.

پنیر، گوجه، سالامی و زیتون را روی نان بچینید به شکلی که هیچ یک از این مواد روی هم قرار نگیرند در این حالت همه ی مواد حرارت یکسانی را دریافت می کنند. لبه های نان را هم با مواد بپوشانید تا بیرون نمانند. کمی پونه کوهی و فلفل سیاه روی آن پاشیده و چند قطره روغن زیتون هم بریزید تا به مخلوط شدن مزه ها کمک کند.

پیتزا را به مدت 10 دقیقه یا تا زمانی که پنیر، گوجه فرنگی و سالامی ها شروع به طلایی شدن کنند بپزید. روی آن را با ریختن برگ های جعفری تزئین کرده و در صورت تمایل با سالاد تازه میل کنید.

منبع:
http://irancook.ir/01/25/17341

#پیتزا #چیاباتا #فست-فود