blondyjddembe1163faitheynegorro23julietsandjlowell67mentormassimilianoellybeeskneesrossiraylexisshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111
آموزش تهیه ی پیراشکی کالباس مدل گل رز
Views620
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه ی پیراشکی کالباس مدل گل رز

مواد لازم:
آرد 2 و 1/2 لیوان . ماست 1/2 لیوان . شیر 1/2 لیوان . بکینگ پودر 1 قاشق غذاخوری . شکر 2 قاشق چایخوری
روغن مایع 1/4 لیوان . پودر خمیر مایه 1 قاشق غذاخوری . نمک 1/2 قاشق چایخوری . کالباس مقدار لازم


طرز تهیه : داخل کاسه ای ماست را با شیر و روغن مخلوط کنید سپس پودر خمیر مایه و شکر را روی ان بپاشید و به مدت 2-3 دقیقه استراحت دهید (شیر باید ولرم باشد ) ؛ آرد الک شده ، بکینگ پودر و نمک را به ماست اضافه و خوب مخلوط کنید و 10 دقیقه خمیر را ورز دهید تا خمیر نرم و یکدست شود.

سپس خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید قرار دهید ، روی کاسه را بپوشانید و به مدت 1 ساعت خمیر را استراحت دهید تا حجمش 2 برابر شود ، خمیر را روی سطح کار که آرد پاشیده ایدبگذارید و خمیر را نازک پهن کنید سپس نوارهای پهن مستطیل شکلی از خمیر ببرید.

ورقه نازک خمیر را روی سطح کار قرار دهید و مقداری کالباس خرد شده روی خمیر بگذارید سپس خمیر را رول کنید تا به شکل گل رز شود ( تمام خمیرها را به همین صورت آماده کنید ).

رزهای خمیری را پس از آماده شدن در روغن سرخ کنید و بهمراه سس و سالاد دلخواه سرو نمائید.

نکته : میتوانید بجای کالباس از سوسیس یا مرغ پخته هم استفاده کنید ، در صورت تمایل میتوانید بجای سرخ کردن خمیرها را داخل سینی فر بچینید و روی انها را با روغن زیتون یا روغن مایع چرب کنید و داخل فر قرار دهید تا طلایی شوند ).

منبع:
http://irancook.ir/11/14/pirashki-kalbas/4604

#پیراشکی #کالباس #پیراشکی-کالباس #پیش-غذا #گل-رز