anthonysusanlbng740smileheeart535frankie77innermaniron_marklogan13kfmthe1stdeadpoolmarytomlinjoy44davies_256misslaura002mobflakesgodwin101vvsyaya1comfortmujojoshuamargaret4ugeorge2659jones1981austinfaizah28folower168chux
نحوه ی تهیه ی کوفته برنجی سوخاری
Views660
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه ی کوفته برنجی سوخاری

مواد لازم:
برنج پخته 4 لیوان . تخم مرغ 5 عدد . آرد سوخاری 2 لیوان . پنیر پارمزان رنده شده 1 لیوان
جعفری خرد شده 2 قاشق غذاخوری . پنیر موزارلا مقدار لازم . نمک و فلفل مقدار لازم


طرز تهیه : برنج پخته را داخل کاسه ای بریزید ( برای کوفته برنجی باید برنج شل و چسبنده باشد ) سپس پنیر پارمزان رنده شده ، 2 عدد تخم مرغ ، نمک و فلفل اضافه کنید و با دست خوب مخلوط کنید تا مواد نرم و یکدست شوند.

مقداری از مایه کوفتی برنجی بردارید و کف دست تان پهن کنید ، تکه ای پنیر موزارلا در وسط آن قرار دهید سپس به شکل توپ فرم دهید ، تمام کوفته ها را به همین صورت آماده کنید.

آرد سوخاری و جعفری خرد شده را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ، 3 تخم مرغ باقی مانده را داخل کاسه ای بشکنید و با چنگال بزنید تا یکدست شود ، داخل ماهیتابه مقدار زیادی روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود.

کوفته های برنجی را ابتدا در تخم مرغ بزنید سپس در آرد سوخاری بغلطانید و در روغن داغ قرار دهید تا سرخ شود ، کوفته های سوخاری را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی اش گرفته شود سپس همراه با سس تند سرو کنید.

نکته : برای جلوگیری از باز شدن کوفته ها دقت کنید که مایه کوفته باید یکدست باشد ، کوفته را در زمان شکل دادن به خوبی فشرده کنید ، روغن در زمان اضافه کردن کوفته برنجی باید داغ باشد.

منبع:
http://irancook.ir/11/12/kofte-berenji/11504

#کوفته #کوفته-برنجی #سوخاری #کوفته-سوخاری