elizzisamwattsjeremiaskutlukasso21rebeccajohnsonmike2023meiyappanitalianman1carolina76cajunboyy77edwardagjack8450133133133cynthia99dhilliptwilight_chantiejuventino72santosmanchestersenam34linhenchwezicisemhimz
غذاهای ایرانی
غذاهای ایرانی In Iran
نحوه ی تهیه ی برگر مرغ
Views489
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه ی برگر مرغ

مواد لازم:
مرغ چرخ کرده 500 گرم . پیاز 1 عدد . آبلیمو 2 قاشق غذاخوری . روغن 5 قاشق غذاخوری
سبزیجات معطر 2 قاشق غذاخوری . پنیر ورقه ای مقدار لازم . نمک و فلفل مقدار لازم


طرز تهیه : مرغ چرخ کرده را داخل کاسه ای بریزید و با پیاز رنده شده ، ابلیمو ، سبزیجات معطر ، روغن ، نمک و فلفل مخلوط کنید و کمی ورز دهید.

روی کاسه را بپوشانید و 2 – 4 ساعت درون یخچال استراحت دهید تا طعم مواد جذب هم شود سپس از این مدت زمان مواد را از یخچال خارج کنید ، مواد را به چند قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را کف دست تان گرد شکل دهید.

کمی روغن ته ماهیتابه بریزید و پس از داغ شدن برگرهای مرغ را کباب کنید ، پس از کباب شدن تکه ای پنیر ورقه ای روی هر برگر بگذارید تا ذوب شود ، برگر را درون نان قرار دهید و با گوجه ، خیار ، کاهو و … سرو کنید.

نکته ها : سبزیجات معطر را میتوانید بنابر سلیقه تان انتخاب نمائید ؛ استفاده از مقداری رنده پوست لیمو ترش عطر خوبی به کباب شما میدهد ، برگر مرغ را میتوانید روی کباب پز نیز اماده کنید ، برای کباب کردن دو طرف برگر را به کمی روغن اغشته نمائید سپس کباب کنید ( بدلیل اینکه گوشت مرغ چربی ندارد ).

#برگر #مرغ-برگر #ساندویچ #مرغ