nyongesascolemanlsingletaryimckinneybboretskygpablicoasdzxwillomelisamamaamjackson666982baleciomich45hans7433chimwemwenusrababy123daonekwofieth3ylov3_trinityluismeetnileshdavechifundoquaquaahmedvheisler011687cviolet_velvet
نحوه ی تهیه ساندویچ پان باگنات فرانسوی
Views324
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه ساندویچ پان باگنات فرانسوی

مواد لازم:
تخم مرغ 4 عدد . باگت تک نفره یا نان چاباتای کوچک 6 عدد . سیر 1 حبه
سرکه قرمز 2 قاشق سوپخوری . ماهی تن مرغوب در روغن زیتون 225 گرم
گوجه فرنگی رسیده 6 عدد . فلفل دلمه ای قرمز کبابی شده 6 عدد
زیتون سیاه بدون هسته 4 قاشق سوپخوری . شپله 2 قاشق (به دلخواه)
برگ ریحان تازه یک مشت . نمک . فلفل سیاه تازه ساییده شده


پان باگنات نوعی ساندویچ ناهار می باشد که مخصوص ناحیه پرونس فرانسه است. در واقع نوعی ساندویچ سالاد مانند که برای پیک نیک غذایی دلچسب است. مواد اولیه آن به زمان نیاز دارد تا به خورد هم رود و مزه ی آن بهتر شود. اگر کسی در مهمانی شما حضور دارد که ماهی دوست ندارد، می توانید کمه فیله مرغ پخته یا کالباس را برش زده و به جای ماهی تن به این ساندویچ اضافه کنید.

طرز تهیه: تخم مرغ ها را در قابلمه ای حاوی آب سرد قرار داده و روی شعله ی زیاد بگذارید، آن را به جوش بیاورید. وقتی حباب های بزرگ تشکیل شدند از تایمر آشپزخانه استفاده کنید و اجازه دهید 7 دقیقه خوب بپزد تا زرده ی آن سفت شده اما وسط آن خیلی خشک نشود.

طی این زمان محتوای درون باگت ها را توسط یک قاشق خارج کنید. می توانید خرده نان ها را برای مصارف دیگر کنار بگذارید. آب تخم مرغ ها را با چند بار با آب سرد تعویض کنید تا خنک شوند.

سیر را له کرده و با سرکه و سه قاشق سوپخوری روغن ماهی تن مخلوط کرده، سپس آن را با نمک و فلفل مزه دار کنید. چند قطره از آن را روی بخش داخلی نان ها بپاشید.

گوجه فرنگی ها و تخم مرغ ها را حلقه ای برش بزنید. سپس لایه لایه گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، زیتون، شپله، تخم مرغ و ریحان و سپس ماهی تون را درون نان قرار دهید. این مواد را با افزودن سس مزه دار کنید. در صورت نیاز فلفل ها را با دست پاره کنید.

باگت ها را ساندویچ کرده یا دو طرف آن را روی هم قرار دهید. سپس هر یک را در کاغذ پیچیده و با دو رشته نخ ببندید. قبل از اینکه آنها را به دو نیم کنید بگذارید 2 ساعت در دمای اتاق بماند. اگر دوست دارید که آنها را از قبل آماده کنید، ساندویچ ها را در یخچال قرار دهید. سپس 2 ساعت قبل از پیک نیک آنها را از یخچال خارج کنید، البته ممکن است با این کار نان تردی خودش را از دست بدهد.

منبع:
http://irancook.ir/02/01/17567

#ساندویچ