blondyjddembe1163faitheynegorro23julietsandjlowell67mentormassimilianoellybeeskneesrossiraylexisshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111
نحوه ی تهیه اسنک ریکوتای اسفناج با فلفل دلمه ای کبابی
Views390
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه اسنک ریکوتای اسفناج با فلفل دلمه ای کبابی

مواد لازم:
اسفناج تازه و برگ ریز 400 گرم . قارچ قهوه ای (شاه بلوطی) 250 گرم . روغن زیتون 3 قاشق
کره ی بدون نمک 80 گرم . جوزهندی برای رنده کردن روی مواد . پنیر ریکوتا بدون آب 250 گرم
تخم مرغ 1 عدد . ورقه های بزرگ خمیر پاستری (فیلو) 12 عدد . فلفل دلمه ای قرمز کبابی 3 عدد
سیر 1 حبه . نمک 1/4 قاشق چایخوری . فلفل سیاه 1/4 قاشق چایخوری


طرز تهیه: یک کتری را پر از آب کرده و جوش بیاورید. اسفناج ها را داخل آبکش بریزید. آب جوش را به آرامی و پیوسته روی اسفناج ها بریزید تا زمانی که نرم و پژمرده شوند. اسفناج را زیر آب سرد بگیرید تا خنک شده، سپس آب اسفناج ها را کاملا با دست بچلانید.

قارچ ها را ورق کنید. یک قاشق سوپخوری روغن و یک قاشق چایخوری کره را در ماهیتابه ریخته و حرارت دهید. وقتی کره کف کرد قارچ ها را اضافه کرده و 5 دقیقه تفت دهید تا زمانی که طلایی شوند و ماهیتابه خشک شود.

اسفناج ها را به ماهیتابه ی قارچ ها افزوده و به مدت چند دقیقه بپزید تا آب همه ی مواد کاملا تبخیر شود (این کار سبب ترد تر شدن اسنک می شود). آن را با مقادیر کافی نمک و فلفل مزه دار کنید و حدود 1/4 قاشق چایخوری جوز هندی را روی آن رنده کنید. آنها را در کاسه ای ریخته و بگذارید تا سرد شود.

زمانی که سبزیجات سرد شده یا نزدیک به سرد شدن بود، ریکوتا را اضافه کنید، تخم مرغ را در آن بشکنید و به خوبی هم بزنید تا ترکیب شوند. آن را با نمک و فلفل مزه دار کنید. در صورت تمایل می توانید مواد داخل این اسنک را از قبل تهیه کرده و سرد کنید.

فر را از قبل تا دمای 200 درجه ی سانتیگراد گرم کنید. بقیه ی کره را در یک قابلمه ی کوچک ذوب کنید. بسته اسنک را باز کنید دو ورق را در آورید. سپس بقیه را با کیسه فریزر بپوشانید تا خشک نشوند. سه برش طولی و عمودی در نان بزنید تا به سه نوار برابر تقسیم شود. ابعاد نانی که در تصویر می بینید 24 در 28 سانتی متر است اما بستگی دارد که از چه مارکی استفاده می کنید. پس در صورت نیاز اندازه ها را تنظیم کنید. توسط برس کره ی ذوب شده را روی سطح آنها بمالید.

یک قاشق پر از مواد را در ابتدای نوار قرار داده و از یک گوشه آن را تا می زنیم تا به شکل مثلث در آید. وهمین طور مثلث ها را روی هم تا می زنیم تا به انتهای خمیر پاستری نزدیک شویم. پشت آنها را نیز کمی کره می مالیم و سپس روی سینی فر قرار می دهیم. در این مرحله می توانید پاستری ها را در یخچال بگذارید و روز بعد آن را طبخ کنید.

برای تهیه سس فلفل دلمه ای ها، سیر پوست کنده شده، بقیه روغن را در یک ظرف پارچ یا کوزه مانند می ریزیم و آن را هم می زنیم تا صاف و یکنواخت شود. برای این کار می توانید از یک همزن برق