rexadibjulisadafbarrosejo1214nazzpriyactb001mikessendiwanawakhenakenacredentialsgrace44dnow2nou2jonaherasga123gmailcomgmaes735kflexpanirosemintdinnadee444jammy001asonaba77c4107esubontsinnancyjokarzkavehajen12rasheeda
نحوه ی تهیه سیب زمینی شیرین هاسل بک (Hasselback)
Views400
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه سیب زمینی شیرین هاسل بک (Hasselback)

مواد لازم:
سیب زمینی بزرگ 6 عدد . رزماری تازه 2 شاخه . روغن زیتون 3 قاشق سوپخوری
شربت میپل یا شیره طلائی 3 قاشق سوپخوری . پودر فلفل قرمز 1 قاشق چایخوری
لیمو ترش 1 عدد . ماست یونانی یا ساده 10 قاشق . خامه ترش به میزان دلخواه
نمک و فلفل سیاه تازه ساییده شده


سیب زمینی هاسل بک یک سیب زمینی معمولی سفید با پوست است که گوشت آن را شکاف زده و توسط برگ بو پر شده و سپس در فر کباب می شود. پره های این سیب زمینی وقتی پخت از هم باز می شود و آماده است تا با شربت میپل، فلفل قرمز، لیموترش و خامه ترش خورده شود.

طرز تهیه: فر را از قبل تا دمای 200 درجه سانتیگراد گرم کنید. سیب زمینی ها را به شکل عمودی با فواصل 1 سانتی متر برش بزنید، چاقو را تقریبا تا انتها فرو ببرید. برگ های رزماری را کامل خرد کنید. سیب زمینی ها را در ظرف فر قرار دهید. روی آن را روغن بمالید و رزماری و مقدار کافی نمک و فلفل روی آن بپاشید. هر میزان که بخواهید می توانید رزماری روی سیب زمینی ها بریزید.

یک ساعت آنها را بریان کنید یا تا زمانی که وسط آن بپزد و بیرون آن ترد شده و پره های سیب زمینی از هم باز شود. بلافاصله قبل از سرو، شربت میپل را همراه با برگه های فلفل روی آنها ریخته. یک قاشق پر ماست، خامه ترش روی آن ریخته و قاچ های لیمو را کنار آن قرار دهید.

منبع:
http://irancook.ir/02/22/-hasselback/19613

#سیب-زمینی #هاسل-بک #شیرین #اسنک