vheisler011687cviolet_velvetadefaitha_human0715gregoryerkannogrammoduurrenjuliveletlivewillomescotlisababyespadiasomies0maryambahlunababyjinnnemilienoemiejohn44fovaaannabellonaa1teezopmickeymistresscjamu178
نحوه ی تهیه ی سالاد سبز چند مغز با کروتان
Views420
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه ی سالاد سبز چند مغز با کروتان

مواد لازم:
مغز دانه ی آفتابگردان 2 قاشق سوپخوری . سیر تازه 1 حبه کوچک
روغن زیتون 3 قاشق سوپخوری . سرکه سفید یا سرخ 1 قاشق سوپخوری
خردل 1 قاشق چایخوری . عسل 1 قاشق چایخوری . آووکادو 1 تا 2 عدد
مخلوط آروگولا (منداب)، شاهی و اسفناج ( یا هر مخلوط سبزی دلخواه) 150 گرم
نان کروتان (نان سوخاری تکته تکه شده) . نمک و فلفل سیاه تازه ساییده شده


این سالاد با هر غذایی جور درمی آید. من از کروتان حاضری استفاده کردم تا کارها ساده تر شود اما اگر بخواهید می توانید خودتان مکعب های مزه دار شده ی نان را با کمی روغن در دمای 200 درجه سانتیگراد برشته کنید تا طلایی و ترد شود.

طرز تهیه: تخم آفتابگردان را در ماهیتابه ای ریخته و روی شعله ی ملایم چند دقیقه حرارت دهید، تا زمانی که تُست شود و جلزولز کند. آن را در بشقابی ریخته و بگذارید سرد شود. سیر را له کرده در کاسه یا شیشه ی کوچکی بریزید. به آن روغن، سرکه، خردل، عسل، کمی نمک و فلفل اضافه کنید. این مواد را با هم مخلوط کرده تا وینیگرت (سس سرکه) غلیظی بدست آید.

آووکادو را نصف کنید، هسته ی آن را در آورده و پوست آن را بگیرید. اگر می خواهید این کار را از قبل انجام دهید، کمی آب لیمو روی برش های آووکادو بریزید تا سیاه نشوند. سپس آن را با کیسه فریزر بپوشانید و در یخچال بگذارید.

سبزی ها را در کاسه بزرگی ریخته و آووکادو، کروتان و مغز تخمه های خنک شده را به آن اضافه کنید، سس را روی آن بریزید. آنقدر سس بریزید که همه ی مواد پوشانده شوند و سپس بلافاصله آن را سرو کنید.

منبع:
http://irancook.ir/02/21/18041

#سالاد #سالاد-سبز #کروتان #مغز