ellisjames89nunomiguelsanyareebomsyrexadibjulisadafbarrosejo1214nazzpriyactb001mikessendiwanawakhenakenacredentialsgrace44dnow2nou2jonaherasga123gmailcomgmaes735kflexpanirosemintdinnadee444jammy001asonaba77c4107esubontsin
نحوه ی تهیه سالاد گیاهی با هویج ادویه زده
Views525
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه سالاد گیاهی با هویج ادویه زده

مواد لازم:
هویج ریز تازه 1 کیلوگرم . سیر 2 حبه . دانه ی رازیانه 1 قاشق چایخوری
دانه گشنیز 1 قاشق چایخوری . دانه زیره 2 قاشق چایخوری . سرکه سرخ 4 قاشق سوپخوری
شکر دانه ریز 2 قاشق سوپخوری . روغن زیتون 4 قاشق سوپخوری . دانه کنجد 2 قاشق سوپخوری
نعناع تازه 1 دسته . شوید تازه 1 دسته . نمک و فلفل سیاه تازه ساییده شده به میزان دلخواه


معمولا کم پیش می آید که هویج جزء اصلی تشکیل دهنده ی غذایی باشد بنابراین این سالادِ خاصی است که هویج را به خوبی به نمایش می گذارد. سبک سالاد هویج پخته شده کمی شبیه به شیوه ی پخت پرتغالی و مراکشی است اما در واقع این سالاد با غذاهای سرتاسر دنیا جور در می آید.

طرز تهیه: سر هویج ها را ببرید و از طول آنها را برش بزنید. نیاز نیست که پوست آنها را بگیرید. سیر را نیز نازک ورق کنید. هویج و سیر را در قابلمه ی بزرگی ریخته و با آب سرد روی آن را پوشانده و با نمک مزه دار کنید. قابلمه را روی شعله ی زیاد به جوش بیاورید، سپس بگذارید تا 5 دقیقه بجوشد یا تا زمانی که هویج نرم شود. طی این زمان ماهیتابه ای را حرارت دهید، دانه های رازیانه، گشنیز و زیره را به آن اضافه کنید. آنها را چند دقیقه حرارت دهید تا عطرشان بلند شود. بعد دانه ها را در هاون بکوبید.

آب هویج را بگیرید و همره با ادویه های کوبیده شده، سرکه، شکر و روغن در کاسه ای بریزید و مزه دار کنید. هنگامی که هویج خنک شود طعم این ادویه ها را به خود می گیرد.

ماهیتابه ای را که برای ادویه ها استفاده کردید پاک کنید و سپس دانه های کنجد را به آن بیفزایید. آن را چند دقیقه برشته کنید و مدام هم بزنید تا طلایی روشن شوند. وقتی سالاد خنک شد، نعناع و شوید را درشت خرد کنید. آن را همراه با دانه های کنجد روی هویج ها بریزید و به ظرف مناسب انتقال دهید. در صورت تمایل چند قطره روغن زیتون روی آن بریزید.

منبع:
http://irancook.ir/02/22/18112

#سالاد #گیاهی #هویج