isaaccharmcarlosjnancy11donaldmaxwelladufaroukhpg2004hamzaouveruskachris07okotikylenpolycarpsoulmatephilomenacharleneskydecentdancan1321edgarhoffpiusexodusceasardeniz1tambabmadgemadge
آموزش پخت ماهی تن خشک با سس وی یژ
Views602
Comments0
Like

About this photo

آموزش پخت ماهی تن خشک با سس وی یژ

مواد لازم:
سیب زمینی تازه 750 گرم . موسیر 1 عدد . سرکه سرخ 2 قاشق سوپخوری
گوجه گیلاسی 250 گرم . ترخون تازه یک مشت . پیازکوهی تازه 1 دسته
دانه کیپر یا شپله 1 قاشق سوپخوری . روغن زیتون خالص 6 قاشق سوپخوری
لوبیا سبز ریز و تازه 300 گرم . کره 1 قاشق سوپخوری . استیک ماهی تن
گشنیز ساییده شده 1 قاشق چایخوری . نمک و فلفل سیاه به میزان دلخواه


سس وی یژ به انگلیسی یعنی سس ویرجین که از قدیم کنار ماهی قرار می گرفته است. وقتی این غذا را خوب یاد گرفتید، تلاش کنید آن را با سالمون یا ماهی سفید نیز درست کنید. بسیار مهم است که ماهی تن را درست انتخاب کنید، زیرا برخی ماهی ها تحت فشار زیادی بوده اند و به شیوه معمول صید نشده اند.

طرز تهیه: سیب زمینی ها را به صورت ضخیم حلقه حلقه کنید و آنها را در قابلمه ی بزرگی حاوی آب و نمک به جوش بیاورید و بگذارید تا 7 دقیقه بپزد، یا تا زمانی که کناره های آن شروع به نرم شدن کند.

طی این زمان، تهیه سس وی یژ را شروع کنید. ابتدا موسیر را خرد کرده و آنرا درون کاسه ای ریخته سرکه را روی آن بریزید. در اثر سرکه موسیر ها شروع می کنند به نرم شدن. گوجه ها را چهار قاچ کنید. ترخون و پیازکوهی را بسیار ریزد خرد کنید. این مواد را با کیپر و روغن زیتون به موسیر بیفزایید سپس با نمک و فلفل مزه دار کنید.

انتهای لوبیا سبز را ببرید و سپس آن ها را به قابلمه ی سیب زمینی ها اضافه کنید. اجازه دهید دوباره به جوش بیاید و4 تا 5 دقیقه دیگر بجوشد، تا هم لوبیا و هم سیب زمینی نرم تر شوند. سیب زمینی و لوبیا سبز را آبکش کنید و به قابلمه داغ برگردانید، سپس کره را روی آن ریخته و کنار بگذارید. این مواد باید گرم باشند نه داغ. هنگامی که آماده ی سرو بودید ماهیتابه را گرم کنید.

ماهی را با حوله های کاغذی خشک کنید و سپس آن را در بشقاب قرار دهید. هر دو طرف آن را به پودر گشنیز و کمی نمک و فلفل آغشته کنید.

ماهیتابه باید کاملا داغ شود اما دود نکند، کمی روغن روی ماهی ها ریخته و سپس آن را درون ماهیتابه قرار دهید. اجازه دهید تا هر طرف آن 2 دقیقه سرخ شود، که در این حالت مرکز آن صورتی رنگ می شود. هنگام سرخ شدن ماهی ها را حرکت ندهید زیرا برای طلایی شدن زمان می خواهد، که دراین حالت راحت تر از ماهیتابه جدا می شود. به محض اینکه ماهی پخت آن را بردارید زیرا به سرعت خشک می شود.

سبزیجات گرم را در بشقاب سرو ریخته و سپس ماهی تون را روی آن قرار دهید. سس را روی ماهی ها ریخته و سرو کنید.

نکته: می تونید از هر نوع ماهی با گوشت سفت در این دستور غذایی استفاده کنید.

اگر می خواهید این غذا را برای بیش از 6 نفر تهیه کنید، احتمالا نیاز دارید که دو دفعه ماهی ها را سرخ کنید