adefaitha_human0715gregoryerkannogrammoduurrenjuliveletlivewillomescotlisababyespadiasomies0maryambahlunababyjinnnemilienoemiejohn44fovaaannabellonaa1teezopmickeymistresscjamu178swtsofitokyoboyjpn81
نحوه ی تهیه ی ماهی بریان با لیمو و لوبیای آرام پز شده
Views471
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه ی ماهی بریان با لیمو و لوبیای آرام پز شده

مواد لازم:
پیاز متوسط 2 عدد . سیر 2 حبه . روغن زیتون خالص 6 قاشق سوپخوری
برگ بو 1 عدد . لوبیا سبز 1 کیلوگرم . گوجه فرنگی خرد شده 600 گرم
رب گوجه تازه 3 قاشق سوپخوری . کمی شکر جهت مزه دار کردن غذا
آب سبزیجات پخته 350 میلی لیتر . فیله ماهی سفید با پوست 6 عدد
لیمو ارگانیک 1 عدد . مرزنگوش یا پونه کوهی 1 دسته . نمک و فلفل


این غذا تنها یک وعده غذای ساده نیست بلکه شیوه ای جالب برای پخت دو چیز است یکی ماهی که تقریبا با همه چیز جور در می آید و دیگری لوبیا به سبک ترکیه ای که آن نیز به خوبی با گوشت بریان شده، برنج یا پوره ی ذرت هم خوانی دارد.

طرز تهیه: ابتدا لوبیا سبز را آماده کنید. درصورت تمایل می توانید آنها را یک روز قبل بپزید و مجددا گرم کنید. پیاز را خرد کنید و سیر را نازک برش بزنید. 5 قاشق سوپخوری روغن را دریک قابلمه ی بزرگ حرارت دهید سپس پیاز، سیر، برگ بو و کمی نمک به آن بیفزایید.

به مدت 10 دقیقه روی حرارت ملایم آن ها را بپزید تا نرم و شفاف شوند.

سر و ته لوبیا ها را بگیرید و درحین آماده شدن پیاز آنها را به قطعات نسبتا کوچک خرد کنید. گاهی در کناره ی لوبیا سبز ها یک رشته ی سفت وجود دارد که در این صورت می توانید آن را جدا کنید. به نظر من ساده ترین راه چندین بار کشیدن پوست کن در طرفین لوبیاست.

لوبیا، گوجه فرنگی، پوره گوجه، شکر و براث را به قابلمه اضافه کرده و جوش بیاورید. بگذارید تا 30 دقیقه بپزد. در انتهای پخت سس گوجه باید غلیظ شود، اما اگر قابلمه خیلی خشک شد کمی آب به آن اضافه کنید.

مجددا بررسی کنید که تمامی فلس های ماهی جدا شده باشد. جهت این کار می توانید با پشت چاقو به شکل رفت و برگشتی روی پوست ماهی بکشید. با این کار باقی مانده ی فلس ها به راحتی جدا خواهد شد.

فر را از قبل تا دمای 220 درجه سانتیگراد گرم کنید. ماهی را بشویید، سپس با حوله های کاغذی خشک کنید. روی پوست ماهی چند شکاف ایجاد کنید و آن را با نمک و فلفل مزه دار کنید. پوست بیرونی لیمو را بگیرید و آن را به شکل نازک حلقه حلقه کنید. یک ظرف پخت بزرگ را کمی چربی کرده، برش های لیمو را در آن بچینید و سپس برش های ماهی را روی آن ها قرار دهید. کمی سبزیجات خرد شده را روی آن بپاشید و پوست لیمو و باقی مانده ی روغن زیتون را روی آن بریزید. ماهی را به مدت 15 دقیقه بریان کنید، یا تا زمانی که گوشت آن سفید شده و به راحتی از هم جدا شوند. وقتی سطح آن را شکاف می زنید پوست باید کمی باز شود.

هنگامی که لوبیا آماده شد، ترد شده و سس نیز غلیظ می شود. طعم آن را نیز میزان کنید. برای سرو ماهی را روی لوبیا قرار داده و با نان از خوردن آن لذت ببرید، حتی می توانید آن را با برنج ن