anthonysusanlbng740smileheeart535frankie77innermaniron_marklogan13kfmthe1stdeadpoolmarytomlinjoy44davies_256misslaura002mobflakesgodwin101vvsyaya1comfortmujojoshuamargaret4ugeorge2659jones1981austinfaizah28folower168chux
نحوه ی تهیه ریزوتوی دریایی
Views600
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه ریزوتوی دریایی

مواد لازم:
میگوی خام بزرگ همراه با سر و پوسته هایش 18 عدد . روغن زیتون 2 قاشق سوپخوری
پیاز 2 عدد . رازیانه یک عدد . کره ی بدون نمک 6 قاشق سوپخوری . سیر 2 حبه
برنج ریزوتو 400 گرم . زعفران اختیاری . اسکویید (ماهی مرکب) کوچک 150 گرم
صدف خوراکی 500 گرم . جعفری تازه 1 مشت . لیمو 1 عدد . نمک و فلفل سیاه


تهیه ی یک ریزوتوی دریاییِ خوب، کاملا به آماده سازی آن بستگی دارد و بسیار آسان تر از چیزی است که تصور می کنید. می توانید با استفاده آب پختِ پوسته و سرهای میگو براث خوبی تهیه کنید زیرا طعم بسیار خوبی به این غذا می دهد. غذاهای دریایی را از قبل در براث بپزید و با آرامش کامل آماده تهیه برنج برای این غذا باشید.

طرز تهیه: سر و پوسته های میگو را جدا کنید. برای این کار، با یک دست میگو را گرفته و با دست دیگر سر آن را در جهت مخالف بپیچانید تا جدا شود. سپس سرها را در قابلمه ای بریزید. پوسته های روی بدن را نیز با دست جدا کرده ولی دم میگو را نبرید. پوسته ها را نیز به قابلمه اضافه کنید.

میگوهای بزرگ اغلب در طول بدن یک خط تیره دارند که بهتر است آن را در بیاورید. با استفاده از یک خلال دندان یا نوک یک چاقوی کوچک، حفره ای در پشت میگو ایجاد کرده و سپس آن رشته ی سیاه را بیرون کشیده و دور بیندازید. میگو ها را تا زمان مصرف در یخچال قرار دهید. ماهی مرکب را به شکل ورقه ای برش بزنید.

جهت تهیه براث (آب پخت) 1 قاشق سوپخوری روغن به قابلمه ی حاوی سر و پوسته های میگو بیفزایید و بگذارید تا چند دقیقه حرارت ببینید تا زمانی که صورتی رنگ و سپس نسبتا طلایی رنگ شوند.

یک و نیم لیتر آب در آن بریزید و درب آن را بگذارید تا 10 دقیقه بجوشد و در این زمان بقیه ی مواد را آماده کنید. پیاز و رازیانه را کاملا خرد کنید. یک قابلمه ی بزرگ را گرم کرده و بقیه ی روغن و 2 قاشق سوپخوری کره (25 گرم) به آن بیفزایید. وقتی کره آب شد، پیاز و رازیانه را در آن ریخته و به مدت 10 دقیقه آرام تفت دهید تا زمانی که نرم و شفاف شوند. طی این زمان می توانید سیر را له کرده و به قابلمه بیفزایید.

شعله را کمی پایین بیاورید، برنج را در قابلمه ریخته و هم بزنید تا با روغن آغشته شود، سپس 2 دقیقه بپزید یا تا زمانی که اطراف دانه های برنج شروع به شفاف شدن کند. کمی آب در آن ریخته و بگذارید تا غل بزند و بیشتر آن تبخیر شود. این اتفاق خیلی سریع رخ می دهد. قابلمه را چند دقیقه از روی شعله بردارید تا در این زمان غذاهای دریایی را بپزید.

آب پخت میگو را در یک قابلمه ی تمیز صاف کنید. پوسته و سرها را دور بریزید. براث تقریبا نیمه جوش باشد و زعفران را در آن بریزید. میگوهای پوست کنده را بیفزایید، 2 دقیقه جوش بخورد یا تا زمانی