daphnejuliehpaulouasailorletty85edgrantkristonsweelove55marshall3333sana888ellisjames89nunomiguelsanyareebomsyrexadibjulisadafbarrosejo1214nazzpriyactb001mikessendiwanawagrace44dnow2nou2
نحوه ی تهیه ی خوراک رژیمی عدس و سیب زمینی
Views341
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه ی خوراک رژیمی عدس و سیب زمینی

مواد لازم:
جوانه عدس یا ماش 1/2 لیوان . سیب زمینی متوسط 2 عدد . برنج پخته 1/2 لیوان
پیاز کوچک 1 عدد . سیر 1 حبه . نمک و فلفل و روغن به مقدار لازم


طرز تهیه : چند قاشق روغن داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت قرار دهید ، پیاز و سیر و سیب زمینی ها را ریز خرد کنید و به روغن اضافه نمایید.

با حرارت ملایم تفت دهید تا مواد نرم شوند سپس برنج پخته ، جوانه عدس ، نمک و مقداری فلفل اضافه کنید و تفت دهید ، خوراک را در ظرف بریزید و همراه با ماست سرو کنید.

نکته ها : میتوانید جوانه عدس یا ماش را آماده بخرید یا در خانه جوانه ها را آماده کنید ( عدس ها را داخل ظرفی بریزید و روی ان مقداری آب بریزید و بگذارید چند روز در دمای اتاق بماند ؛ عدس آب را به خود جذب می‌کند ، هر روز چک کنید تا آب عدس تمام نشده باشد بود ، عدس ها را در آب غرق نکنید ! ).

پس از چند روز یک دستمال پارچه ای را با اب نمدار کنید و روی عدس ها بگذارید و در نزدیک پنجره قرار دهید ، هر روز عدس ها را با اب ابکشی کنید ( درون ظرف اب بریزید و خالی کنید تا عدس ها تازه بمانند ) ، روی دستمال را نیز هر روز با اسپری مرطوب کنید تا زمانیکه عدس ها جوانه بزنند سپس در کیسه فریزر بسته بندی و مصرف کنید.

منبع:
http://irancook.ir/08/28/khorak-adas-sibzamini-rejimi/10913

#خوراک-رژیمی #عدس #سیب-زمینی