waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziejastrystellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111tanwilliamsprosperaduheneaddocorycobbjohnsondavidpetersonashleymooresingle2mingleonline55adam222joannarisatsukica1vinethelblondinmikelans
نحوه ی تهیه پنیر کبابی هالومی با تبوله ی انار ( غذای رژیمی )
Views497
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه پنیر کبابی هالومی با تبوله ی انار ( غذای رژیمی )

مواد لازم:
بلغور گندم 2/3 پیمانه . آب حاصل از پخت سبزیجات تند 400 میلی گرم
لیمو ارگانیک 2 عدد . روغن زیتون خالص 3 قاشق سوپخوری . پیازچه 1 دسته
جعفری 1 دسته ی بزرگ . نعناع 1 دسته ی بزرگ . پنیر هالومی 500 گرم
نخود آبگوشتی پخته 400 گرم . دانه ی انار 2/1 پیمانه . نمک . فلفل سیاه


تبوله یک سالاد تازه و شاداب خاورمیانه ای است که از سبزیجات خرد شده با مقدار مناسب لیمو و بلغور گندم تهیه می شود. اگر نخود آبگوشتی را نیز به آن اضافه کنید ماندگاری آن بالاتر می رود. این سالاد با پنیر بز، گوشت ماهی کبابی و حمص نیز لذیذ است.

طرز تهیه: بلغور گندم را در کاسه ای بزرگ بریزید. آب سبزیجات را به صورت داغ را به آن اضافه کرده و سر کاسه را بپوشانید و بگذارید 15 دقیقه به حال خود بماند. طی این زمان، پوسته ی خارجی لیمو را رنده کنید. سپس آب یکی از لیموها را بگیرید (حدود 3 قاشق سوپخوری). پوست لیموی رنده شده، آب لیمو و روغن زیتون را با هم همزده و کمی نمک و فلفل به آن اضافه کنید.

برگ های نعنا و جعفری را از ساقه جدا کرده و خیلی ریز خرد کنید. پیازچه ها را به قطعات بسیار ریز برش بزنید. آب بلغور را توسط یک صافی گرفته و آن را به کاسه برگردانید. سس، سبزیجات، پیاز، نخود و بیشتر انار را به آن بیفزایید. مخلوط را به خوبی هم زده و آن را با نمک و فلفل مزه دار کنید.

هنگام سرو غذا، یک تابه ی شیار دار را حرارت دهید. هالومی را به قطعاتی با ضخامت 1 سانتی متر برش بزنید. هر سمت پنیر را به مدت 2 دقیقه یا تا زمانی که به راحتی از شیارهای کف ماهیتابه جدا شود بپزید. کفگیر یا چاقوی خامه صاف کن برای بلند کردن و برگرداندن این پنیر مناسب است. اگر سینی فر ندارید، پنیر را در یک تابه ی معمولی حرارت دهید تا قهوه ای رنگ شود.
سالاد را در بشقاب های مخصوصِ سرو بریزید و پنیر را روی آن قرار دهید، بقیه انار را روی سالاد بپاشید. توسط یک قاچ لیمو و در صورت تمایل با کمی روغن زیتون سرو کنید.

منبع:
http://irancook.ir/01/25/17339

#غذای-رژیمی #رژیم #پنیر-کبابی