blondyjddembe1163faitheynegorro23julietsandjlowell67mentormassimilianoellybeeskneesrossiraylexisshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111
آموزش تهیه ی سوفله اسفناج
Views413
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه ی سوفله اسفناج

مواد لازم:
کره 1/2 لیوان . تخم مرغ 5 عدد . بیکینگ پودر 1/2 قاشق چایخوری . اسفناج 300 گرم
ارد 1/4 لیوان . شیر 1 لیوان . پنیر پارمزان 1 لیوان . جوز هندی 1/4 قاشق چایخوری


طرز تهیه : ابتدا فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کنید ( دقت کنید هیچ اثری از زرده درون سفیده ها نباشد ) ، اسفناج ها را بشویید و پس از خشک شدن خرد کنید.

برای تهیه سس سفید ، قابلمه ای را روی حرارت ملایم قرار دهید ، کره را درون قابلمه بریزید تا ذوب شود سپس مخلوط آرد و بکینگ پودر را کم کم اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا خوب مخلوط و یکدست شود.

پس از یکدست شدن مواد ، شیر سرد را اضافه کنید و با قاشق چوبی و با سرعت بالا هم بزنید تا مخلوط غلیظ شود سپس از روی حرارت بردارید و پنیر رنده شده را اضافه و مخلوط کنید تا پنیر ذوب شود.

اسفناج خرد شده ، جوز هندی و زرده های تخم مرغ را مخلوط کنید سپس به سس سفید اضافه و مخلوط کنید.

سفیده های تخم مرغ را با همزن برقی انقدر بزنید تا همانند خامه شود ( وقتی کاسه را بر میگردانید نریزد ) ، سفیده ها را به ارامی و کم کم به مخلوط سس سفید و اسفناج اضافه کنید ، با ملایمت و بصورت دورانی از پایین به سمت بالای مواد سفیده ها را مخلوط کنید ، هرچه هوای بیشتری داخل مواد باشد سوفله شما بهتر خواهد شد.

درون ظرف سوفله یا پیرکس را با کره خوب چرب کنید ، مواد را داخل ظرف بریزید ( دقت کنید که مواد را یکباره درون ظرف خالی نکنید ) ، قاشق قاشق از مواد بریزید تا با ایجاد شدن لایه های هوا پس از پخت سوفله ای عالی داشته باشید.

ظرف سوفله را درون فری که از قبل با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت 30 – 40 دقیقه قرار دهید ، 30 دقیقه اول به هیچ عنوان در فر را باز نکنید تا پف سوفله تان نخوابد ، پس از این مدت میتوانید برای چک کردن در فر را باز کنید.

سوفله را پس از اینکه پخت و رویش طلایی شد همانطور داغ سرو کنید ، سوفله حتما باید داغ و تازه سرو شود.

نکته : برای اینکه راحت تر کار مخلوط کردن سفیده ها را انجام دهید میتوانید مواد را به 2 – 3 قسمت تقسیم کنید و کم کم با سفیده ها مخلوط نمائید.

منبع:
http://irancook.ir/02/01/soufle-esfenaj/1020

#سوفله #اسفناج #سوفله-اسفناج