waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziejastrystellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111tanwilliamsprosperaduheneaddocorycobbjohnsondavidpetersonashleymooresingle2mingleonline55adam222joannarisatsukica1vinethelblondinmikelans
آموزش پخت کوکو سبزی با زرشک
Views383
Comments0
Like

About this photo

آموزش پخت کوکو سبزی با زرشک

مواد لازم:
سبزی ( تره ، جعفری ، شوید ، گشنیز ) 500 گرم . تخم مرغ 3 عدد . شیر 1 قاشق غذاخوری
مخلوط زرشک و مغز گردو 1/2 لیوان . بیکینگ پودر 1/2 قاشق چایخوری . نمک و فلفل به مقدار لازم


طرز تهیه : سبزی ها را بشویید و بگذارید تا خشک شوند سپس ریز و یکدست خرد کنید ( پیشنهاد میشود سبزی ها را پیش از استفاده در مایه کوکو کمی سرخ کنید تا کوکوی برشته تر و تردتری داشته باشید ).

داخل کاسه ای تخم مرغ ها را بشکنید و خوب هم بزنید تا کف کند سپس سبزی های خرد شده ، بیکینگ پودر ، شیر ، زرشک ، مغز گردو ، نمک و فلفل را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد خوب مخلوط شوند.

داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سپس مایه کوکو را داخل تابه بریزید و پخش کنید و در تابه را بگذارید ، حرارت را برای چند ثانیه زیاد کنید تا مواد خودشان را بگیرند سپس حرارت را ملایم کنید تا یک روی کوکو سرخ شود ، وقتی یک روی کوکو سرخ شد کوکو را برگردانید تا روی دیگر کوکو هم برشته شود.

نکته ها : استفاده از زرشک و مغز گردو بنابر سلیقه میباشد و اجباری نیست ، حتی میتوانید از یکی از این مواد در کوکو سبزی استفاده نمائید.

استفاده از 1 قاشق شیر در انواع کوکو و کتلت باعث میشود مواد انسجام بیشتری داشته باشند و موقع سرخ کردن وا نروند ، استفاده از بیکینگ پودر نیز موجب میشود مواد کوکو هنگام سرخ شدن نچسبند و شل نشوند و پف کوکو نیز بیشتر شود.

منبع:
http://irancook.ir/11/27/kuku-sabzi/534

#کوکو-سبزی #کوکو #سبزی #مغز-گردو #زرشک