blondyjddembe1163faitheynegorro23julietsandjlowell67mentormassimilianoellybeeskneesrossiraylexisshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111
غذاهای ایرانی
غذاهای ایرانی In Iran
آموزش پخت ناگت مرغ و ذرت
Views455
Comments0
Like

About this photo

آموزش پخت ناگت مرغ و ذرت

مواد لازم:
سینه مرغ 2 عدد . ذرت 1/2 لیوان . خامه 1/2 لیوان . شیر 1 لیوان . پیاز 1 عدد . تخم مرغ 2 عدد
برنج 1 لیوان . کره 4 قاشق غذاخوری . آرد سوخاری و آرد سفید مقدار لازم . نمک و فلفل مقدار لازم


طرز تهیه : سینه های مرغ را بپزید و ریش ریش کنید ، پیاز را با کره تفت دهید تا نرم شود سپس 7 قاشق غذاخوری آرد گندم اضافه کنید و کمی مخلوط کنید تا مواد جذب هم شوند و از روی حرارت بردارید.

مخلوط شیر و خامه را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، هم بزنید تا زمانی که کرمی و غلیظ شود سپس مخلوط پیاز سرخ شده با آرد و کره ، تکه های مرغ ، برنج پخته ، ذرت پخته یا کنسروی ، نمک و فلفل را اضافه کنید و کمی تفت دهید و از روی حرارت بردارید ، مخلوط را داخل ظرف در بسته و به مدت 2 – 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا سرد و سفت شود.

پس از اینکه مایه ناگت سرد شد مواد را از یخچال خارج کنید ، تکه هایی به یک اندازه از مایه ناگت بردارید و کف دست تان حالت دهید و گرد کنید ( دست تان را مرطوب کنید ).

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید و با چنگال بزنید تا کف کند سپس به نوبت ناگت ها را داخل آرد سفید و تخم مرغ بزنید و در مرحله آخر داخل آرد سوخاری یا خرده نان بغلطانید تا تمام سطح ناگت ها به آرد آغشته شود.

داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود ، ناگت ها را داخل روغن داغن قرار دهید تا کاملا برشته و طلایی شود سپس ناگت های آماده را داخل ظرف قرار دهید و بهمراه سس گوجه فرنگی یا هر سسی دیگری که تمایل دارید سرو کنید .

نکته ها : میتوانید ناگت ها را پس از آماده سازی داخل نایلون بگذارید و منجمد کنید ، بهتر است به جای آرد سوخاری از خرده نان استفاده کنید تا ناگت خوشمزه تری داشته باشید ، در صورت تمایل میتوانید به جای ذرت از نخود فرنگی ، قارچ خرد شده و … استفاده کنید.

منبع:
http://irancook.ir/07/29/naget-morgh-zorat/7963

#ناگت-مرغ #ناگت #مرغ #ذرت