blondyjddembe1163faitheynegorro23julietsandjlowell67mentormassimilianoellybeeskneesrossiraylexisshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111
نحوه ی تهیه ی مارچوبه و تخم مرغ تنگاب پز با کره بالزامیک
Views466
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه ی مارچوبه و تخم مرغ تنگاب پز با کره بالزامیک

مواد لازم:
مارچوبه 250 گرم . پنیر پارمیزان یک قطعه . سرکه انگور سفید 1 قاشق سوپخوری
تخم مرغ 2 عدد، تا حدامکان تازه باشد . روغن آفتاب گردان یا گیاهی 1 قاشق سوپخوری
کره بدون نمک 25 گرم . سرکه بالزامیک 1 قاشق چایخوری . نمک دریا . فلفل سیاه


بیشتر دستورپخت های مارچوبه شامل بخارپز کردن یا جوشاندن آن است اما کباب کردن یا حتی تُست کردن آن بسیار جالب است. به این شکل مارچوبه ها کاملا شاداب باقی می مانند و بخش سخت آنها مجددا پخته می شود. برای کسب بهترین نتیجه، مارچوبه را در همان روز مصرف خریداری کنید و به دنبال مارچوبه های سفت، جوان و نوک سبز باشید.

طرز تهیه: 5 سانتیمتر از انتهای مارچوبه ها را ببرید زیرا بسیار سفت است. با استفاده از پوست کن پنیر پارمیزان را برش بزنید.

قابلمه ی گودی برداشته و آب را درون آن به جوش بیاورید، سرکه سفید را به آن اضافه کرده و نمک بزنید. یک تخم مرغ را درون یک کاسه ی کوچک یا فنجانی بشکنید. هنگامی که آب به جوش آمد با یک قاشق سوراخ دار آن را هم بزنید تا گردابی داخل آن ایجاد شود.

به آرامی تخم مرغ را درون گرداب سُر دهید. پس از اینکه مجددا به جوش آمده سه دقیقه زمان دهید تا تخم مرغ به آرامی بپزد یا تا زمانی که زرده و سفید خود را بگیرند. درهمین زمان تخم مرغ دوم را در کاسه بشکنید.

تخم مرغ قبلی را با قاشق سوراخ دار از قابلمه بردارید، سپس آن را به کاسه ای حاوی آب داغ ( نه جوش) منتقل کنید. این کار تخم مرغ اول را گرم نگه می دارد تا زمانی که تخم مرغ دوم را تنگاب پزکنید.

هنگامی که تخم مرغ دوم به جوش آمد و شروع کنید به پختن مارچوبه. یک ماهیتابه ی بزرگ را روی حرارتِ زیاد گرم کنید و سپس روغن را اضافه نمایید. مارچوبه را اضافه کرده و با نمک و فلفل مزه دار کنید و بگذارید 3 تا 5 دقیقه بپزد، این زمان بسته به ضخامت ساقه های آن دارد. مدام آن را هم بزنید تا زمانی که طلایی شده و زیر دندان ترد شود.

ماهیتابه را از روی گاز بردارید و اجازه دهید چند ثانیه خنک شود. کره و سرکه بالزامیک را بیفزایید و اجازه دهید کره ذوب شود.

مارچوبه را در بشقاب بکشید، مقداری کره بالزامیک روی آن بریزید. تخم مرغ ها را از آب درآورید (می توانید آب زیر آن را با یک دستمال تمیز خشک کنید)، آن را روی مارچوبه ها قرار دهید. برش های پارمیزان را روی آنها پخش کنید. روی تخم مرغ نمک و فلفل ریخته و سرو کنید.

منبع:
http://irancook.ir/01/30/17497

#مارچوبه #تخم-مرغ #کره #بالزامیک