carolina76cajunboyy77edwardagjack8450133133133cynthia99dhilliptwilight_chantiejuventino72santosmanchestersenam34linhenchwezicisemhimzlovelydianachristiesmith3568billstechrolandaigboogunkigongo_nearno_nabatanximykissv_hyun
آموزش تهیه ی سوپ سیب زمینی
Views407
Comments0
Like

About this photo

آموزش تهیه ی سوپ سیب زمینی

مواد لازم:
سیب زمینی بزرگ 5 عدد . شیر 5 فنجان . آرد 2 قاشق غذاخوری . خامه 1 فنجان
پنیر چدار رنده شده 1 فنجان . کالباس 200 گرم . نمک و فلفل مقدار لازم


طرز تهیه : سیب زمینی ها را درون قابلمه آب قرار دهید تا بپزند ( داخل پوست سیب زمینی ها را با چنگال چند سوراخ ایجاد کنید تا زودتر پخته شوند ) ، پس از پخت سیب زمینی ها را پوست بکنید سپس له کنید و بصورت پوره در اورید.

قابلمه ای را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید ، آرد را درون قابلمه بریزید و کمی تفت دهید تا بوی خامی ارد گرفته شود سپس شیر را کم کم به آرد اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند و 10 دقیقه با حرارت کم اجازه دهید بجوشند.

پس از 10 دقیقه سیب زمینی پوره شده و نمک و فلفل را به مخلوط شیر و ارد اضافه کنید و چند دقیقه هم بزنید تا مواد باهم ترکیب شوند ، قابلمه را از روی حرارت بردارید سپس پنیر چدار رنده شده را به مخلوط سیب زمینی اضافه کنید و بهم بزنید تا پنیر اب شود و در اخر نیز خامه را اضافه نمائید.

کالباس ها را خرد کنید سپس در مقداری روغن تفت دهید تا برشته شود ، سوپ سیب زمینی را در ظرف بریزید و روی ان را با کالباس های برشته ، مقداری پنیر چدار و … تزئین کنید.

نکته ها : بهتر است برای تهیه این سوپ از خامه ساده کم چرب استفاده کنید ، در صورت تمایل میتوانید بجای کالباس از مرغ پخته خلال شده استفاده کنید ، همچنین پنیر چدار را میتوانید بنابر سلیقه تان کمتر یا بیشتر کنید.

منبع:
http://irancook.ir/07/30/soup-sibzamini/2595

#سوپ #سیب-زمینی #سوپ-سیب-زمینی