rossirayshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111tanwilliamsprosperaduheneaddocorycobbjohnsondavidpetersonashleymooresingle2mingleonline55adam222joannarisatsukica1vin
غذاهای ایرانی
غذاهای ایرانی In Iran
نحوه ی تهیه سوپ تورتلینی
Views442
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی تهیه سوپ تورتلینی

مواد لازم:
تره فرنگی 2 عدد . روغن زیتون 6 قاشق سوپخوری . کدوخورشتی 2 عدد
سیر 1 حبه . گوجه فرنگی رسیده 300 گرم . جعفری تازه 1 مشت
ترشی یا شور شپله 1/5 قاشق سوپخوری . آب مرغ یا سبزیجات 4/5 لیتر
ماکارونی یا پاستای صدفی 250 گرم . نمک . پودر فلفل سیاه


این غذای سالم و آسان یک سوپ سبزیجات و پاستای تابستانی است. اگر می خواهید در زمان پخت، بیشتر صرفه جویی کنید، گوجه ها را با یک کنسرو گوجه فرنگی جایگزین کنید. مخلوط شپله و جعفری طعم گیاهیِ دلپذیری به آن می دهد.

طرز تهیه: بخش سفت و سبز تره فرنگی را ببرید و دور بریزید، سپس بخش های سبز کمرنگ و سفید را به شکل حلقه های بسیار نازک خرد کنید. دو قاشق سوپخوری روغن زیتون را در یک قابلمه ی بزرگ حرارت دهید و تره فرنگی ها را به آن اضافه کرده و کمی تفت دهید. کدوخورشتی ها را به صورت مکعبی یا گرد خرد کنید و در قابلمه بریزید. آن ها را با نمک و فلفل مزه دار کنید. اجازه دهید این مواد 10 دقیقه بپزند تا نرم شوند.

در این زمان سیر را له کرده و به قابلمه بیفزایید. گوجه ها را درشت خرد کرده و سر گوجه ها را جدا کنید. برگ های جعفری و شپله را ریز کرده، سپس آنها را در یک کاسه ی کوچک با باقی مانده ی روغن و کمی نمک و فلفل مخلوط کنید.

هنگامی که سبزیجات نرم شدند، گوجه فرنگی را به قابلمه بیفزایید. چند دقیقه آنها را بجوشانید تا زمانی که عصاره ی گوجه فرنگی به بیرون تراوش کرده و نرم به نظر برسد.

آب مرغ یا سبزیجات را روی سبزیجات ریخته و یک جوش می دهیم. سپس پاستاهای شکل دار را اضافه کرده و می گذاریم 2 دقیقه یا تا زمانی که پاستا کاملا پخته شود بجوشد (زمان پخت پاستاها فرق می کند پس باید دستورالعمل روی بسته بندی را چک کنید).

سوپ را مزه دار کنید. آن را در کاسه ای ریخته با سس جعفری و شپله سرو کنید.

منبع:
http://irancook.ir/01/26/17391

#سوپ #تورتلینی #کدو-خورشت