edgrantkristonsweelove55marshall3333sana888ellisjames89nunomiguelsanyareebomsyrexadibjulisadafbarrosejo1214nazzpriyactb001mikessendiwanawakhenakenacredentialsgrace44dnow2nou2jonaherasga123gmailcomgmaes735kflexpanirosemint
غذاهای ایرانی
غذاهای ایرانی In Iran
آموزش پخت خورش نارنگی
Views312
Comments0
Like

About this photo

آموزش پخت خورش نارنگی

مواد لازم:
مرغ 4 تکه . هویج 4 عدد . نارنگی 5 عدد . آبلیمو 2 قاشق غذاخوری
آرد 1 قاشق غذاخوری . شکر 1 قاشق غذاخوری . خلال پوست نارنگی 1 لیوان
زعفران دم کرده 1 قاشق چایخوری . پیاز 1 عدد . روغن و نمک مقدار لازم


طرز تهیه : پیاز را خرد کنید و در مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود سپس تکه های مرغ را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ مرغ تغییر کند ؛ هویج ها را رنده کنید و چند دقیقه در روغن و در ماهیتابه ای جداگانه تفت دهید تا نرم شود سپس به همراه 3 لیوان آب به مرغ اضافه کنید.
پس از اینکه اب غذا به جوش امد در قابلمه را بگذارید و حرارت را کم کنید و اجازه دهید مرغ بپزد ؛ در این مدت خلال پوست نارنگی را آماده کنید.

داخل ماهیتابه ای مقدار کمی روغن بریزید و آرد را در روغن تفت دهید تا طلایی شود سپس آرد را به همراه خلال پوست نارنگی و مقداری نمک به خورش اضافه کنید ، خوب مخلوط کنید تا آرد جذب آب خورش شود.

نارنگی ها را پوست بکنید و گوشت نارنگی را از پوست آن به دقت جدا کنید سپس فیله های نارنگی ، آبلیمو ، شکر و زعفران دم کرده را به خورش اضافه نمایید ، حدود 30 دقیقه دیگر اجازه دهید خورش جا بیفتد سپس در ظرف بکشید و بهمراه برنج ساده سرو کنید.

منبع:
http://irancook.ir/11/04/khoresht-narengi-morgh/8836

#نارنگی #خورش #خورش-نارنگی