innermaniron_marklogan13kfmthe1stdeadpoolmarytomlinjoy44davies_256misslaura002mobflakesgodwin101vvsyaya1comfortmujojoshuamargaret4ugeorge2659jones1981austinfaizah28folower168chuxkamaumashkapeeceeella1245
آموزش پخت خورش قیمه بادمجان
Views435
Comments0
Like

About this photo

آموزش پخت خورش قیمه بادمجان

مواد لازم:
گوشت گوسفند 400 گرم . لپه 1 لیوان . بادمجان 4 عدد . گوجه فرنگی 2 عدد
پیاز 2 عدد . رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری . زعفران دم کرده 1 قاشق چایخوری


طرز تهیه : لپه را از شب قبل با مقداری آب خیس دهید و تا روز بعد چند بار اب آن را تعویض کنید.

پیاز را خرد کنید و با مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود سپس گوشت خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند ، چند لیوان آب اضافه کنید و بگذارید گوشت بپزد و نرم شود ، لپه ها را جداگانه با چند لیوان آب بپزید تا نرم شود.

رب گوجه فرنگی و گوجه های ریز خرد شده را با مقداری روغن تفت دهید سپس مخلوط گوجه را همراه با لپه پخته و زعفران دم کرده به گوشت پخته اضافه کنید و بگذارید خورش جا بیفتد ( در این مرحله اگه نیاز بود مقداری آب جوش به خورش اضافه کنید ).
بادمجان ها را پوست بگیرید ، روی بادمجان ها مقداری نمک بپاشید و 15 دقیقه داخل یخچال استراحت دهید تا رطوبت بادمجان خارج شود سپس ابکشی کنید و با مقداری روغن سرخ نمایید.

پس از اینکه خورش جا افتاد بادمجان های سرخ شده را به خورش اضافه کنید ، نمک و فلفل خورش را اندازه کنید و 10 دقیقه دیگر بگذارید خورش بجوشد سپس خورش قیمه بادمجان را در ظرف بکشید و با برنج سرو کنید.

نکته ها : میتوانید بادمجان ها را سرخ کنید و در زمان سرو روی خورش قرار دهید ، استفاده از گوجه فرنگی و زعفران اختیاری میباشد ، میتوانید مقدار لپه را بیشتر کنید.

منبع:
http://irancook.ir/06/09/khoresh-gheimeh-bademjan/13336

#خورش #قیمه #بادمجان #خورش-قیمه