blondyjddembe1163faitheynegorro23julietsandjlowell67mentormassimilianoellybeeskneesrossiraylexisshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111
نحوه ی پختن آش خیار چمبر ( مرکزی )
Views409
Comments0
Like

About this photo

نحوه ی پختن آش خیار چمبر ( مرکزی )

مواد لازم:
خیار چمبر 1 کیلو گوشت 200 گرم نعنا خشک 2 قاشق غذاخوری سیر 10 حبه
پیاز 3 عدد گندم 1 لیوان عدس 1 لیوان نان خشک 2 قاشق غذاخوری
کشک 1 لیوان نمک و فلفل مقدار لازم

طرز تهیه : عدس را از چند ساعت قبل خیس کنید سپس عدس و گندم را بهمراه 3 لیوان اب درون قابلمه بریزید و بپزید.
گوشت را چند تکه کنید و با 1 عدد پیاز خرد شده تفت دهید سپس 3 لیوان اب بریزید و بگذارید گوشت بپزد ، وقتی اب گوشت به 1/3 کاهش یافت میتوانید عدس و گندم پخته شده را به گوشت اضافه کنید.
خیار چمبرها را پوست بگیرید و نصف کنید سپس تخم های خیار را خارج کنید ، خیارها را مانند کرفس حلقه ای خرد کنید ، درون ماهیتابه مقداری روغن بریزید سپس خیارهای خرد شده را کمی تفت دهید تا نرم شوند ( له نشوند ).

2 عدد پیاز و سیرها را خرد کنید و در روغن با مقداری نمک و فلفل تفت دهید تا طلایی شوند ، نعنا خشک را نیز جداگانه در مقداری روغن حدود 1 دقیقه تفت دهید و کناری بگذارید.
خیارهای تفت داده ، نان خشک ، نصف سیر داغ و نصف پیاز داغ را به قابلمه آش اضافه کنید ، پس از اینکه مواد پخته شدند و آش جا افتاد میتوانید نمک ، فلفل و کشک را اضافه نمائید ، 5 دقیقه صبر کنید سپس آش را از روی حرارت بردارید ، آش را در ظرف بکشید و روی ان را با نصف باقی مانده سیر داغ و پیاز داغ ، کشک و نعنا داغ تزئین کنید.

منبع: http:irancook.ir

#آش-خیار-چنبر #غذای-محلی #غذای-محلی-استان-مرکزی