mentormassimilianoellybeeskneesrossiraylexisshaza600027waseem333jacksonaltovesegmailcomifinator05suziestellchrista5josie2113martindanser5gmailcomleo23carina55sandra111tanwilliamsprosperaduheneaddocorycobbjohnsondavidpetersonashleymoore
دستورالعمل تهیه ی آش شله ( مشهد )
Views771
Comments0
Like

About this photo

دستورالعمل تهیه ی آش شله ( مشهد )

مواد لازم:
گوشت گوسفند 500 گرم بلغور گندم 1 لیوان برنج 1/2 لیوان باقلا 1/2 لیوان
نخود 1/2 لیوان لوبیا قرمز 1/2 لیوان لوبیا سفید 1/2 لیوان لوبیا چیتی 1/2 لیوان
خورشت قیمه آماده 2 لیوان پیاز 5 عدد روغن 5 قاشق غذاخوری دارچین و نمک و فلفل مقدار لازم

آش شله مشهدی آشی فوق العاده خوشمزه و البته وقت گیر میباشد که اغلب در نذری ها و مراسم های خاص پخته میشود ، این آش بدون سبزی بوده و هرچه گوشت بیشتری داشته باشد خوشمزه تر است.

طرز تهیه : تمام حبوبات را از شب قبل خیس دهید.
گوشت را داخل قابلمه بریزید ، چند لیوان اب اضافه کنید و بگذارید به جوش بیاید سپس کف روی اب را بگیرید و پیازهای پوست کنده را به گوشت اضافه کنید ، در قابلمه را بگذارید و حرارت را کم کنید و 3-4 ساعت اجازه دهید گوشت بپزد و اب گوشت تمام شود سپس پیازها و گوشت پخته را بکوبید تا یکدست شوند.
حبوبات را داخل قابلمه ای بریزید و چند لیوان آب اضافه کنید و بگذارید حبوبات بپزند و نرم شوند سپس گوشت کوبیده ، برنج و بلغور گندم را به حبوبات پخته اضافه کنید ، دارچین ، روغن ، نمک و فلفل بزنید و با حرارت کم بگذارید چند ساعت تمام مواد باهم بپزند.
در این مدت باید آش را مانند حلیم مدام هم بزنید تا کشدار و غلیظ شود ؛ پس از اینکه آش آماده شد در ظرف بریزید و با قیمه تزیین و سرو کنید. ( در قابلمه باید باز باشد ، در این مدت اگر آب آش کم شد اب جوش اضافه کنید ).

منبع:http:irancook.ir